Príroda a krajina sú naším najväčším bohatstvom. Pôda nám dlhodobo poskytuje obživu, na Slovensku máme obrovské zásoby kvalitnej pitnej vody. V rozlohou malej krajine nájdeme väčšiu biologickú rozmanitosť, ako majú mnohé väčšie krajiny, a hornatý charakter Slovenska vytvára predpoklady pre rozvoj turizmu. Bohužiaľ, tento obrovský potenciál využívame často veľmi nerozumne.

erik baláž

Volám sa Erik Baláž a nedávno som urobil vážne osobné rozhodnutie vstúpiť do politiky. Ako mimovládny aktivista a filmár som bol súčasťou niekoľkých úspešných kampaní na ochranu prírody. Najviac som hrdý na záchranu Tichej a Kôprovej doliny v Tatrách, na naše filmy a knihy, ale aj na iniciatívu My sme les. Všetky tieto aktivity mali obrovský význam, dokázali zachrániť konkrétne územia, no na zvyšku Slovenska dochádzalo v tom istom čase k obrovským škodám na prírode. Stačí sa pozrieť na zdevastovaný Národný park Nízke Tatry, či rieky zničené malými vodnými elektrárňami.

Cesta k zmene

Cesta k zmene vedie nakoniec vždy cez politické rozhodnutia a legislatívu. Dosiahnuť systémové zmeny môže len niekto, kto pôjde do politického súboja so zelenými témami, získa od voličov významnú dôveru a potom možno bude mať šancu dostať do programového vyhlásenia vlády zásadné reformy. Ak chceme zmenu, niekto by to mal urobiť. Bol by som rád, ak by to urobil niekto iný, ako som ja. Lenže doteraz to nik neurobil. Nerobím to s nadšením, no súčasne si neviem predstaviť, že budeme aj o 5 alebo o 10 rokov tam, kde sme dnes.

Preto som sa rozhodol skúsiť to. Jeden z predpokladov pre úspech je vybrať si slušnú stranu. SPOLU - občianska demokracia takou stranou je. Druhý dôležitý predpoklad je zapojiť do zmeny veľké množstvo ľudí. Nik nemá patent na rozum, nepozná riešenia všetkých problémov, a už vonkoncom nemá schopnosti sám realizovať zmeny. Pomôžte nám zmeniť Slovensko k lepšiemu. Pridajte sa k nám!