Volebným lídrom koalície PS/SPOLU Truban, Beblavý bude programovým lídrom | SPOLU — občianska demokracia

Volebným lídrom koalície PS/SPOLU Truban, Beblavý bude programovým lídrom

Koalícia PS/SPOLU sa dohodla na volebnom lídrovi. Je ním Michal Truban

Predsedníctva PS a SPOLU schválili dodatok ku koaličnej zmluve, ktorá upravuje dôležité otázky spolupráce v kampani do parlamentných volieb. Michal Truban bude volebným lídrom spoločnej kandidátky a kandidátom koalície na premiéra. Miroslav Beblavý bude programovým lídrom koalície a kandidátom na podpredsedu vlády pre reformy a ministra financií. Súčasťou dohody sú aj nominácie tieňovej vlády.

Miroslav Beblavý verí, že spoločná dohoda je tým najlepším rozhodnutím pre budúcnosť koalície PS a SPOLU aj pre Slovensko. “Dnes vzniká tandem, ktorý spoločne potiahne našu koalíciu k volebnému víťazstvu.” uviedol predseda SPOLU. Zároveň poznamenal, že ich dohoda nie je výsledkom súboja a nemá víťaza a porazeného. “Ak tu je dnes niekto porazený, tak je to stará generácia politikov, ktorým sme zase raz dokázali, že sa vieme slušne dohodnúť a nájsť riešenie pre lepšiu vec. A verím tiež, že víťazom je krajina a šanca na jej zmenu k lepšiemu,” uviedol Beblavý.

Predsedovia strán chceli otázku volebného líderstva vyriešiť včas a bez sporov, aby sa mohli čo najskôr sústrediť na riešenia, ktoré pomôžu ľuďom žiť lepší život. “Spojenectvá nebývajú ľahké – inak by ich robili všetci. Vyžadujú si kompromisy a schopnosť odložiť ego nabok a sústrediť sa na to dôležité. Po analýze, množstve rozhovorov a premýšľania o tom, ako najlepšie využiť naše silné stránky, sme dospeli k dohode. Volebným lídrom a kandidátom na premiéra bude Michal. Obaja veríme, že toto rozhodnutie bude najlepšie pre úspech koalície aj pre budúcnosť našej krajiny,” doplnil Beblavý.  

Michal Truban poďakoval Miroslavovi Beblavému, ale aj strane SPOLU – občianska demokracia. “Chcem sa poďakovať Mirovi ako človeku, ktorý je ochotný robiť ťažké rozhodnutia, lebo verí vo vyšší princíp, ktorý nadraďuje nad osobné ambície. Neviem si predstaviť lepšieho človeka na pozíciu programového lídra. My totiž nechceme len vymeniť starú generáciu, my to chceme realizovať dobré, správne a férové riešenia a na to potrebujeme lídra, akým je Miro,” povedal Truban a dodal: “Ďakujem aj členom strany SPOLU, ktorí ma prijali ako svojho volebného lídra. Určite to pre nich nebolo jednoduché. K zodpovednosti, ktorú mi zverili, pristupujem s pokorou a rešpektom.”

Obe strany koalície v najbližšom čase stoja pred prípravou kandidátnej listiny novej generácie ľudí, ako aj pred prípravou čo najlepšieho spoločného programu.

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.