Vedci budú opäť odpovedať na otázky o očkovaní, strana SPOLU spúšťa informačný portál | SPOLU — občianska demokracia

Vedci budú opäť odpovedať na otázky o očkovaní, strana SPOLU spúšťa informačný portál

Najlepšou odpoveďou na dezinformácie je poznanie, hovorí predseda strany SPOLU Juraj Hipš. Na otázky k očkovaniu odpovedajú odborníci a vedci.

Strana SPOLU spúšťa informačný portál o očkovaní www.stranaspolu.sk/ockovanie.  Medzi sviatkami odpovedali v diskusii strany SPOLU na otázky biochemik Pavol Čekan, epidemiologička Alexandra Bražinová a virológ Boris Klempa. Stránka obsahuje 21 najčastejšie sa vyskytujúcich sa otázok.

“Najlepšou odpoveďou na šírenie dezinformácií a hoaxov je poznanie. Ľudia majú právo vedieť o reálnych prínosoch a rizikách očkovania a dostať odpovede na otázky a pochybnosti. Nie je hanbou mať pochybnosti. Nie je hanbou sa ani pýtať, ani žiadať odpovede. Hanbou by bolo vytvárať si názor na základe mýtov a poloprávd,” hovorí predseda strany SPOLU Juraj Hipš.

Vzhľadom k množstvu otázok, ktoré prišli, strana SPOLU organizuje druhú diskusiu v rovnakom odbornom zložení. Na Facebook stránke Juraja Hipša budú vedci v utorok, 12. januára od 18:00 odpovedať na ďalšie otázky ohľadne očkovanie. Dovtedy majú ľudia možnosť klásť otázky na stránke SPOLU.

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.