Kategórie

Týždeň Mira Beblavého

Tento týždeň o tom, prečo lekári odchádzajú do zahraničia, o "nevídanom kúsku" SPOLU - generálovi Mackovi a o mojom krátkom návrate k herectvu.

V utorok sme zverejnili naše zistenia o tom, prečo lekári odchádzajú do zahraničia. Prieskum vyše 500 lekárov a medikov realizoval Oskar Dvořák, ktorý u nás koordinuje prípravu zdravotníckeho programu. Závery boli jednoznačné – najdôležitejším dôvodom nie sú platy lekárov, ale zanedbané zdravotníctvo, katastrofálne riadené nemocnice a korupcia. To musíme riešiť a začať treba práve pri tom, kto riadi naše nemocnice. So súčasnými „kádrami” sa ďaleko nedostaneme, česť výnimkám. Oskar momentálne pracuje na ďalšej prekvapivej analýze, ktorú – verím – predstavíme už o pár týždňov.

Asi najpríjemnejší moment uplynulého týždňa bol však štvrtok, keď sme médiám predstavovali nášho nového experta na obranu a bezpečnosť, generála Pavla Macka. Odcitujem komentár z Denníka N: „Strane SPOLU sa podaril nevídaný kúsok. Odborne jej bude pomáhať generál Pavel Macko, elitný odborník, ktorý je geopoliticky zorientovaný, ale z armády prednedávnom odišiel na protest proti nie-zrovna-meritokratickej politickej nominácii SNS. Najdôležitejšou vecou na tom je, že stále existujú cenní ľudia, ktorí by si mohli poľahky nájsť omnoho jednoduchšie cestičky v živote ako sa zahadzovať s politikou, no na naše šťastie tak neurobia.”

Nedeľu sme s Jožom Mihálom a celým tímom strávili natáčaním klipu do pripravovanej kampane. Málokto vie (aj keď to mám v životopise), že okrem ekonómie som vyštudoval aj divadelnú réžiu. Už vtedy som zistil, že hovoriť iným, ako to majú zahrať, je pre mňa oveľa ľahšie, než to sám spraviť. Práca predsedu politickej strany vie byť pestrá a ako vidíte na fotografii hore, napriek tomu, že bol víkend, nálada bola pozitívna. A prvýkrát som videl svoje meno na takejto ceduľke.

Výsledok natáčania si budete môcť pozrieť budúci týždeň.