Strana SPOLU spúšťa petíciu za otvorenie škôl | SPOLU — občianska demokracia

Strana SPOLU spúšťa petíciu za otvorenie škôl

Bez plnohodnotného vzdelania berieme deťom šancu na úspešný život v budúcnosti, hovorí predseda strany SPOLU Juraj Hipš. Školy majú mať pri otváraní prednosť pred plavárňamia kinami.

Strana SPOLU spúšťa petíciu za otvorenie škôl. Chce ňouvyzvať  vládu, aby pri uvoľňovaní protipandemických opatrení pristupovala k vzdelaniu ako jednej z hlavných priorít. “Vo väčšine západných krajín majú školy prednosť pred otvorením kín, divadiel alebo plavární. Je neprípustné, aby sme otvárali školy ako posledné spoločne s nočnými klubmi ako sa tomu dialo počas prvej vlny,” hovorí predseda strany SPOLU Juraj Hipš.

Ako príklad uvádza Nemecko, kde napriek prísnym opatreniam zostala väčšina škôl otvorená.
Prístup k vzdelaniu zdôrazňuje aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), UNESCO a UNICEF. Tie zatváranie škôl uvádzajú ako krajné riešenie boja proti pandémii. “Samozrejme je potrebné zohľadniť všetky protipandemické nariadenia a zabezpečiť hygienické opatrenia v školách,” dodáva Hipš. 

Za otvorenie škôl sa vyjadrili aj domáce autority a vedci v stredajšej diskusii Juraja Hipša s názvom Ako vyhrať nad pandémiou s pomocou vedcov.

Predseda strany SPOLU upozorňuje, že v prvej vlne korony ostalo bez akéhokoľvek vzdelávania 50-tisíc detí a ďalších 130-tisíc nemalo prístup k online vyučovaniu. “ Vzdelávanie musí byť jednou z hlavných priorít našej spoločnosti aj počas pandémie. Je to v záujme duševného aj telesného zdravia detí, ich vzdelania a rozvoja. Bez plnohodnotného vzdelania berieme deťom šancu na úspešný život,” upozorňuje Hipš na negatívne dopady na budúcnosť detí. 
Petíciu je možné podpísať na stránke otvormeskoly.sk.

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.