Strana SPOLU podporuje očkovaných a odsudzuje porušovanie zákona pri zhromaždeniach pred NR SR | SPOLU — občianska demokracia

Strana SPOLU podporuje očkovaných a odsudzuje porušovanie zákona pri zhromaždeniach pred NR SR

Strana SPOLU vždy stála na strane obrany práv a slobôd garantovaných občanom Ústavou Slovenskej republiky. Sme na strane práva slobodne vyjadriť názor, združovať sa  a zhromažďovať. Demonštrácia je legitímna forma protestu, ale… aj to má isté pravidlá. 

Dav nerešpektujúci pravidlá (napr. vzdialenosť predpísanú legislatívou pre protest pred NR SR), je agresívny a násilný (hanlivé a k násiliu vyzývajúce pokriky, ako aj vajíčka hádzané na vchod do parlament), ešte k tomu burcovaný klamstvami, nenávisťou a neznalosťou je mimoriadne nebezpečný. Ukázalo sa to aj dnes pred NR SR.Odmietame vulgárne prejavy, výzvy k nerešpektovaniu nariadení a zákonov, či dokonca k násiliu. 

Strana SPOLU je presvedčená, že úlohou politikov zvolených do NR SR je ukľudňovať emócie, vysvetľovať a hlavne dodržiavať príkladne zákon. To, čo dnes predvádzajú niektorí politici Smeru, ale aj extrémistických strán je hodné odsúdenia. My sme jednoznačne na strane zodpovedných – teda zaočkovaných občanov. Sme na strane tých, ktorí nielen hovoria o slobode, ale hovoria aj o zodpovednosti. Strana SPOLU je na strane tých, ktorí nielen hovoria o úcte k právnemu štátu hovoria, ale ktorí tak aj konajú.

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.