Strana SPOLU navrhne podmieniť celoplošné antigénové testovanie súhlasom parlamentu | SPOLU — občianska demokracia

Strana SPOLU navrhne podmieniť celoplošné antigénové testovanie súhlasom parlamentu

Podľa predstaviteľov strany SPOLU je celoplošné antigénové testovanie drahé, nepomáha zvládnutiu pandémie a aktuálne odčerpáva ľudské zdroje potrebné pri očkovaní obyvateľstva. Do budúcnosti chce strana podmieniť prípadnú realizáciu celoplošného antigénového testovania súhlasom NR SR.

Povinné celoplošné antigénové testovanie je drahý nezmysel, ktorý v súčasnosti nemá pre zvládanie pandémie žiadny význam. Nie sme proti testovaniu v ohniskách, nie sme proti testovaniu vo vybraných profesiách, ale odmietame celoplošnú testovaciu šikanu, ktorá nás každý týždeň stojí milióny eur ” hovorí poslanec NR SR  Miroslav Kollár, ktorý je zároveň aj primátorom mesta Hlohovec.

Podľa Kollára vynaložil štát iba v Hlohovci posledný víkend na jedného pozitívne testovaného viac ako 20-tisíc eur. “V Hlohovci sme v sobotu antigénovým testovaním našli presne toľko pozitívnych, koľko živých medveďov behá po našom chotári – jedného. Z 2 112 otestovaných,” dodáva člen predsedníctva strany SPOLU. Na jedného otestovaného človeka v rámci plošného antigénového testovania minie štát približne 10 eur.

“Najhoršie je, že celoplošné antigénové testovanie je nielen drahé a nespoľahlivé, ale nikto s jeho výsledkami ďalej nepracuje. Nepotvrdzujeme pozitivitu cez PCR testy a nikto pozitívnych ľudí ďalej netrasuje. Považujem to za plytvanie kapacitami, ktoré by sme mohli využiť napríklad pri vakcinácii,” dodáva predseda strany SPOLU Juraj Hipš a zdôrazňuje, že strana nie je proti testovaniu ako takému. 

V prípade, že vláda celoplošné antigénové testovanie nezruší, strana SPOLU prostredníctvom poslanca NR SR Miroslava Kollára na najbližšiu schôdzu NR SR predloží návrh zákona, ktorý by realizáciu celoplošného antigénového testovania podmienil súhlasom Národnej rady Slovenskej republiky.  

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.