SPOLU v zahraničí | SPOLU — občianska demokracia

SPOLU v zahraničí

SPOLU v zahraničí vznikla ako iniciatíva z podnetu predsedníctva strany SPOLU – občianska demokracia ako nástroj angažovanosti sympatizantov strany v zahraničí.

“Sme skupina Slovákov,  ktorí síce žijú v zahraničí,  ale ktorým záleží na osude ich  vlasti. Spojili sme sily, aby sme  prispeli k zlepšeniu pomerov na Slovensku. Pridať sa k nám  môže každý, komu nie je jedno, v akom stave zanecháme domovinu našim deťom.”
Slavomír Olšovský, koordinátor SPOLU v zahraničí

“Túžime po jedinom. Mať svoju  domovinu takou, do akej sa chceme vrátiť. Sme v každom  kúte sveta a práve toto je náš spoločný sen.”
Patrik Ölvecký, tajomník SPOLU v zahraničí

“Po rokoch v USA a v Británii sa  s rodinou vraciame na Slovensko. Cítime totiž, že sa po prvý krát  od roku 1998 otvára príležitosť našu krajinu posunúť vpred. Nestane sa to však samé od seba  – pomôcť musíme všetci!”
Dalibor Roháč, člen SPOLU v zahraničí, expert SPOLU na zahraničnú politiku

O SPOLU v zahraničí

V priebehu niekoľkých mesiacov sa členom a sympatizantom strany, krátkodobo či dlhodobo žijúcim v zahraničných mestách, podarilo po celom svete vybudovať systém buniek – od New Yorku cez Londýn a Brusel až po Prahu – všade tam sa schádzajú naši občania a diskutujú o lepšom Slovensku, do ktorého sa raz chcú vrátiť. Menšie či väčšie bunky si kladú jediný cieľ – pomôcť slovenskej politike zvonka. 

Medzi najdôležitejšie agendy iniciatívy patrí snaha o možnosť rodákov voliť zo zahraničia takmer vo všetkých voľbách či docielenie stavu, že aj Slováci s trvalým pobytom mimo Slovenska budú môcť byť členmi slovenských politických strán. Prvotne však SPOLU v zahraničí (SvZ) povzbudzuje rodákov, aby voľby neprehliadali a zúčastnili sa ich, a to aj prostredníctvom stránky akovolitzozahranicia.sk. Strana SPOLU tak buduje ako jediná spomedzi slovenských politických strán organizovanú sieť svojich zahraničných podporovateľov a vidí v nich nesmiernu hodnotu pre svoju činnosť, či už pri tvorbe programu v podobe agendy pre zahraničných Slovákov, alebo neskôr možným aplikovaním odporúčaní svojich občanov v zahraničí. 

Naši zahraniční sympatizanti či členovia vytvárajú v strane dôležitú symboliku – majú právo sa vyjadriť, pretože do krajiny, akú spolu budujeme, sa raz chcú vrátiť.

Orgány SPOLU v zahraničí

SLAVOMÍR OLŠOVSKÝ, koordinátor SPOLU v zahraničí

PATRIK ÖLVECKÝ, tajomník SPOLU v zahraničí

MATEJ LUHOVÝ, projektový manažér 

MÁRIA SOLÁROVÁ, styk s médiami 

ROMAN DIANIŠKA, digitálna komunikácia 

DANIEL PECKA, digitálna komunikácia  

 

Bunky 

PATRIK ÖLVECKÝ, tímlíder SPOLU v Prahe 

LYDIA AGARDI, tímlíderka SPOLU v Bruseli 

MATEJ LUHOVÝ, líder SPOLU v Londýne 

DANIEL PECKA, líder SPOLU v Brne 

SLAVOMÍR OLŠOVSKÝ, líder SPOLU v Luxemburgu

TOMÁŠ MURGAŠ, líder SPOLU v Šanghaji 

PETER KAKASCIK, líder SPOLU vo Viedni

Manifest zahraničných sympatizantov

Iniciatíva SPOLU v zahraničí spísala so svojimi zahraničnými členmi vyhlásenie – manifest, ktorým sa chce prihlásiť k filozofii strany SPOLU – občianska demokracia a ukázať silu svojho hlasu a významnosť zahraničných Slovákov.  Znenie Manifestu bude čoskoro zverejnené. 

Pridajte sa k nám!

Ozvite sa nám na našej adrese spoluvzahranici@stranaspolu.sk

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.