SPOLU sa vracia do parlamentu, do strany vstúpil poslanec NR SR Miroslav Kollár | SPOLU — občianska demokracia

SPOLU sa vracia do parlamentu, do strany vstúpil poslanec NR SR Miroslav Kollár

Nezaradený poslanec NR SR Miroslav Kollár vstúpil do strany SPOLU. Po ročnej prestávke sa tak mimoparlamentná občiansko-demokratická strana vracia do vrcholnej politiky. Ako dnes na tlačovej konferencii v Bratislave vyhlásil predseda strany Juraj Hipš, vstup Miroslava Kollára do strany je pre SPOLU vítanou posilou a prvým krokom budovania novej alternatívy proti mafii, extrémizmu, ale aj chaosu a antisystémového populizmu súčasnej vládnej koalície.

„Strana SPOLU má jasné občiansko-demokratické hodnotové ukotvenie, kvalitný program, slušný a odborný prístup – to je solídna politika, ktorá mi vždy bola blízka. V neposlednom rade sa strana SPOLU opiera o dvoch europoslancov a tím ľudí, ktorí nesedia za klávesnicou, ale prakticky pomáhajú ľuďom, riešia ich problémy a zároveň prinášajú odbornosť do politiky. To je dobrý základ, pre budovanie alternatívy, ktorú dnes Slovensko tak veľmi potrebuje,“ vyhlásil poslanec Miroslav Kollár.

Bývalý poslanec strany Za ľudí, ktorý dlhodobo kritizoval plagiátorstvo a papalášizmus viacerých predstaviteľov vládnej koalície, ako aj chaos okolo celoplošného testovania a protipandemických opatrení je presvedčený, že nastal čas ponúknuť voličom slušnú a stabilnú politickú alternatívu. 

„Verím, že populistov neporazíme tým, že budeme snažiť kričať hlasnejšie, mať ešte uletenejšie vyhlásenia a ešte ľúbivejšie sľuby. Populistov môžeme poraziť iba tým, že budeme obetavo brániť pravdu, že budeme poctivo pracovať a dôrazne vyžadovať návrat slušnosti a rešpektu do politiky. Strana SPOLU si vybrala túto cestu a ja jej chcem v tomto zápase o budúcnosť krajiny i slovenskej politiky pomôcť,“ dodal poslanec NR SR Miroslav Kollár.  

Príchod poslanca Miroslava Kollára na brífingu pred budovou NR SR privítal, spolu s členmi predsedníctva strany, predseda SPOLU Juraj Hipš. 

“Nemá zmysel iba sedieť doma, byť pasívni a nadávať. Povedali sme si, že radšej urobiť niekoľko malých zmien, z ktorých vznikne zmena veľká,” povedal predseda strany SPOLU Juraj Hipš.

“Malo to efekt, ale bez zastúpenia v Národnej rade Slovenskej republiky sa to robilo ťažko. Preto vítam v strane SPOLU Miroslava Kollára. Teším sa, že spolu budeme v pomoci ľuďom ešte efektívnejší, a že riešenie ich problémov okrem praktickej stránky môžeme preniesť aj do Národnej rady Slovenskej republiky. Je to prvý krok k budovaniu rozumnej politickej alternatívy,” dodal Hipš.

Strana Spolu na brífingu avizovala do budúcnosti ďalšie posilňovanie svojej členskej základne, ako aj tímu spolupracujúcich odborníkov. Podľa predsedu Juraja Hipša môže verejnosť očakávať ďalšie príchody v priebehu najbližších dní.

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.