SPOLU je oddnes členom Európskej ľudovej strany | SPOLU — občianska demokracia

SPOLU je oddnes členom Európskej ľudovej strany

Manifest EPP si prečítajte tu.

SPOLU – občianska demokracia sa so svojimi dvoma europoslancami Vladimírom Bilčíkom a Michalom Wiezikom dnes stala plnohodnotným členom najsilnejšej európskej politickej strany – Európskej ľudovej strany (EPP). Rozhodlo o tom dnes jednomyseľne politické vedenie EPP v Bruseli.

“Chceme prelomovo zmeniť situáciu na Slovensku a na to potrebujeme silných partnerov, priateľov a spojencov v spoločnej Európe,” zdôraznil predseda SPOLU Miroslav Beblavý. Prijatie do EPP menej ako dva roky po vzniku strany považuje za ocenenie práce tímu a členov vo všetkých častiach Slovenska. 

Podľa neho SPOLU ukázalo, že je skutočnou politickou stranou, ktorú berú vážne aj v Európe. “Pomôže nám to v snahe zvíťaziť v budúcoročných parlamentných voľbách,” dodal M. Beblavý.

M. Beblavý sa osobitne poďakoval poslancovi Európskeho parlamentu Ivanovi Štefancovi z KDH a zástupcom ostatných slovenských strán, ktoré SPOLU podporili. „Naša úzka spolupráca s KDH nemá už len národný, ale oficiálne aj európsky rozmer,” dodal.

Prijatím sa zavŕšilo približne ročné úsilie o členstvo zvýraznené víťazstvom koalície PS/SPOLU v európskych voľbách v máji tohto roka. “SPOLU sa otvárajú nové možnosti ovplyvňovať celoeurópske politiky cez najsilnejšiu frakciu Európskeho parlamentu. S Michalom Wiezikom budeme poctivo pracovať, aby sme túto šancu naplno využili,” dodal poslanec Európskeho parlamentu za SPOLU Vladimír Bilčík.

Manifest Európskej ľudovej strany si môžete prečítať tu.

Manifest EPP

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.