SPOLU chce pred Vianocami podporiť lokálnych producentov, spúšťa Mapu pomoci | SPOLU — občianska demokracia

SPOLU chce pred Vianocami podporiť lokálnych producentov, spúšťa Mapu pomoci

Strana SPOLU spúšťa v predvianočnom období platformu na podporu lokálnych producentov. Malí podnikatelia, remeselníci aj farmári potrebujú našu podporu viac ako kedykoľvek predtým, hovorí predseda strany SPOLU Juraj Hipš.

Strana SPOLU v sobotu spustila portál lokalnespolu.sk. Cieľom je vyzvať ľudí, aby v predvianočnom období nakupovali lokálne a podporili malých podnikateľov, remeselníkov a farmárov. “Práve títo ľudia boli pandémiou mimoriadne zasiahnutí a ich živobytie ostalo ohrozené. Príkladom je remeselníčka Veronika, ktorá svoje produkty predávala na trhoch v mestách. Tie boli kvôli pandemickým opatreniam zrušené a dostala sa do existenčných problémov,” hovorí predseda strany SPOLU Juraj Hipš.

Na tzv. Mape pomoci si môžu ľudia pozrieť lokálnych producentov vo svojom okolí a prípadne si ich vyfiltrovať podľa jednotlivých kategórií. Taktiež môžu podporiť lokálneho predajcu tým, že sa podelia o svoju skúsenosť a príbeh. “Ľudia môžu svojich obľúbených miestnych predajcov pridávať do mapy, dať o nich vedieť aj ďalším nakupujúcim a takýmto spôsobom lokálnych producentov podporiť,” približuje Hipš

Ako zdôrazňuje predseda strany SPOLU, nejde len o nákup darčekov. “Keď budú ľudia nakupovať potraviny na štedrovečerný stôl, je dôležité si spomenúť na lokálnych farmárov, ktorí sa iste záujmu o svoje produkty potešia. Práve im častokrát počas pandémie vypadli príjmy, keď zvykli dodávať do reštauračných zariadení a jedální,” dopĺňa Hipš. Zároveň pripomenul aj nedávnu aktivitu europoslanca Michala Wiezika za stranu SPOLU, vďaka ktorej sa podarilo zachrániť tonu tekvíc pred zhnitím

Strana SPOLU už na jar navrhla 19 odporúčaní, medzi ktorými bola aj podpora predaja z dvora a malých podnikateľov. “Títo ľudia mali ťažkú situáciu aj pred pandémiou, teraz dostávajú posledné klince do rakvy. Aj takýmto spôsobom im chceme pomôcť,” dodáva na záver Hipš.

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.