Kategórie

SPOLU A Progresívne Slovensko podporili na primátora Prešova Richarda Drutarovského a podpísali dohodu o spoločnom postupe v komunálnych voľbách

“Richard je dlhodobo najaktívnejším poslancom mestského zastupiteľstva a vždy stál na strane verejnosti, ktorú hájil proti úzkym záujmom. Otvorenosť, potláčanie korupcie, obsadzovanie odborných pozícií skutočnými odborníkmi a nediskriminačné verejné obstarávanie, a to všetko pod aktívnou verejnou kontrolou, je pre neho samozrejmosťou. Počas dvoch volebných období preukázal, že bude čestným a pracovitým primátorom, ktorého Prešov potrebuje, ”povedal líder SPOLU - občianska demokracia Miroslav Beblavý a vyjadril sa aj k podpisu spoločnej dohody o postupe v komunálnych voľbách: “Podobne ako pri kandidatúre Jána Luntera sú SPOLU a Progresívne Slovensko prví, ktorí podporili správneho kandidáta. Richard je na základe svojej práce pre Prešov rešpektovanou osobnosťou komunálnej politiky a verím, že vo voľbách získa takú podporu občanov, ktorá povedie k víťazstvu.”

Richard Drutarovský, Miroslav Beblavý a Ivan Štefunko ihneď po ohlásení kandidatúry podpísali dohodu o spoločnom postupe v komunálnych voľbách v Prešove, v kampani, ako aj po voľbách v spoločnom poslaneckom klube. V zmluve sa tiež Richard Drutarovský zaviazal, že výber poslancov prebehne na základe ich objektívnych kvalít. Spoločná kandidačná listina bude otvorená aj pre overených nezávislých kandidátov na poslancov. Ak sa Richard Drutarovský stane primátorom, bude sa naplno venovať tejto funkcii a nebude kandidovať do parlamentu.

Richard Drutarovský má 46 rokov, žije v Prešove a pracuje v oblasti IT technológií. Končí druhé volebné obdobie ako mestský poslanec a člen poslaneckého klubu KDH, SDKÚ-DS, MOST - HÍD, SIEŤ a NOVA. Vo verejnej sfére sa venuje sa oblasti posilňovania vplyvu občanov na správu vecí verejných a potláčaniu korupcie. Zasadzoval sa napríklad za transparentnosť a férovú súťaž pri výberovom konaní na likvidáciu odpadu v Prešove za desiatky miliónov eur; vybojoval sprístupnenie dát mestského dopravného podniku verejnosti a presadzoval transparentnosť pri predaji mestského majetku. Pomáha ľuďom, ktorým štát necitlivo zasahuje do života a zneužíva voči nim svoju moc, napríklad pri vyvlastňovaní pozemkov pri výstavbe diaľnic.