Slovensko má na viac, hovorí strana SPOLU a s expertami chce premiérovi ponúknuť víziu Slovenska | SPOLU — občianska demokracia

Slovensko má na viac, hovorí strana SPOLU a s expertami chce premiérovi ponúknuť víziu Slovenska

“Slovensko má na viac, ako len súťažiť s inými o nižšiu mzdu alebo vyššie stimuly,” tvrdí Juraj Hipš, predseda strany SPOLU. Spolu s expertami rozbieha sériu diskusií o vízii Slovenska. Odporúčania a návrhy z diskusií odovzdá premiérovi. 

Strana SPOLU so znepokojením vníma, že vláda doteraz nepredstavila víziu Slovenska a priority, na ktoré chce čerpať prostriedky z Európskej únie. “Roky sme boli úspešní ako montážna linka. Je ale najvyšší čas začať písať nový príbeh. Slovensko má na viac, ako len súťažiť s inými o nižšiu mzdu alebo vyššie stimuly,” hovorí Juraj Hipš, predseda strany SPOLU. 
Hipš upozorňuje na to, že premiér sľúbil zorganizovať počas leta 30 konferencií o reformách. “Nestalo sa nič. Áno, je to ťažšie ako písať vtipné statusy. Z tých ale reformu nespravíme. Ak ale nemáme víziu a plán, ani miliardy nás nezachránia. Nebudeme už nakoniec ani tou montážnou linkou,” varuje Hipš.

Strana SPOLU preto počas septembra zorganizuje sériu diskusných podujatí, na ktoré si pozvalo expertov z oblastí školstva, vedy a výskumu, životného prostredia a regionálneho rozvoja. Odporúčania a návrhy z diskusií doručí aj premiérovi. “Každý týždeň si pozvem expertov z rôznych oblastí, aby sme hľadali náš nový spoločný príbeh,” dopĺňa Hipš.

Prvá diskusia pod názvom “Môže byť Slovensko vedecká veľmoc?” sa uskutoční dnes (v stredu 2.9.) o 18:00 v Bratislave v Klube pod Lampou. Hosťami Juraja Hipša bude Renáta Hall (odborníčka na vysoké školstvo), Dominika Fričová (neurobiologička) a Radomír Masaryk (prorektor Univerzity Komenského). Diskusia bude vysielaná online na FB stránke strany SPOLU.

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.