Samosprávy | Komunálne rady | SPOLU — občianska demokracia

Samosprávy

SPOLU vznikalo od začiatku ako strana, ktorej záležalo na silnom regionálnom zastúpení. V posledných komunálnych voľbách bolo za nás zvolených vyše 300 kandidátov a kandidátok. Sú to ľudia, ktorí majú záujem zlepšovať fungovanie svojich miest a obcí a my im v tom chceme pomáhať.

Po tomto úspechu, sme sa rozhodli vytvoriť orgán, ktorý bude spájať zvolených poslancov, starostov a primátorov a pomáhať im pri výkone funkcie. Preto vznikla Komunálna rada. Jej cieľom je:

  • združovať v nich lokálnych poslancov a poslankyne aj miestnych aktivistov
  • stretávať sa, aby sme od nich počuli, čo trápi regióny a aké zmeny by potrebovali
  • pomáhať im vzdelávať sa, aby svoju prácu mohli robiť lepšie. Viacerí nám hovoria, že zo skúsenosti vedia, že lokálni poslanci často nepoznajú svoje právomoci a je potrebné posilňovať ich znalosti zákonov.

V Komunálnej rade je vítaný každý, koho zaujíma komunálna politika a chce s nami spolupracovať na lepšom spravovaní vecí verejných na samosprávnej úrovni.

Pre podporu našich zvolených zástupcov a sympatizantov zaujímajúcich sa o komunálnu politiku vznikol aj Komunálny manuál, ktorý odpovedá na otázky týkajúce sa fungovania samospráv. 20 odborníkov SPOLU v ňom radí, ako viesť úspešnú kampaň a ako sa popasovať s problémami, s ktorými sa obce a mestá stretávajú najčastejšie. Táto publikácia je dostupná zdarma.

Naši starostovia

MenoObecOkresZvolen/a za
Milan BaďanskýMiloslavovSenecSPOLU
Ľuboslav DobrockýDolná StrehováVeľký KrtíšKDH, SPOLU
Ján MelicherHrnčiarska VesPoltárSPOLU
Janka MičudováLipovecRimavská SobotaSPOLU
Ján KvetkoMuránska Dlhá LúkaRevúcaSPOLU
Vladimír BodnárSelcePoltárSPOLU
Štefan RimajŽelovceVeľký KrtíšSPOLU
Jan VincenčíkHriadkyTrebišovSPOLU
Ján LukáčVeľká LodinaKošice – okolieSPOLU
Štefan RafajlovičBzenovPrešovSPOLU
Vladimír VančišinDobroslavaSvidníkSPOLU
Martin SivákFričkaBardejovSPOLU
Ján MikulaFričovcePrešovSPOLU
Martin Faltin KurimanyLevočaSPOLU
Ján ČarabaNižný KručovVranov nad TopľouSPOLU
Kvetoslava ŠimorováDolné VestenicePrievidzaSPOLU
Katarína MacháčkováPrievidzaPrievidzaSPOLU
Ľuboš HačkoHorná KrupáTrnavaSPOLU
Viera DarivčakováHorné ZeleniceHlohovecSPOLU

Naši poslanci

Vyhľadajte poslanca:

ObecMenoZvolen/a za
Banská Bystrica Pavol Strhák SPOLU
Vlkanová Juraj Kotoč SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Banská Stiavnica Renáta Antalová SPOLU
Banská Stiavnica Helena Koťová SPOLU
Banská Štiavnica Martin Macharik SPOLU
Beluj Milan Blahút SPOLU
Štiavnické Bane Gabriel Ševeček SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Heľpa Andrea Kirschová SPOLU
Michalová Pavol Golian SPOLU
Pohorelá Anna Pravotiaková SPOLU
Pohronská Polhora Mária Pohorelcová SPOLU
Telgárt Hana Barlíková SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Stožok Andrea Nemcová SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Hradište Martin Falťan SPOLU
Hrnčiarske Zalužany Miroslav Šatara SPOLU
Poltár Bronislava Garajová SPOLU
Poltár Karol Švingál SPOLU
Šoltýska Alena Boráková SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Muránska Dlhá Lúka Ján Jankovič SPOLU
Muránska Dlhá Lúka Branislav Ďurej SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Lipovec Viera Vaculová SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Dolná Strehová Petronela Uhrinová SPOLU
Dolná Strehová Dana Veselovská SPOLU
Dolná Strehová Miroslav Matúška SPOLU
Modrý Kameň Aladár Bariak SPOLU
Modrý Kameň Miroslava Lavičková SPOLU
Modrý Kameň Slavomír Longaj SPOLU
Nenince Darina Antolíková SPOLU
Sklabiná Jozef Kucej SPOLU
Záhorce Jana Jánošíková SPOLU
Želovce Zsolt Čery SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Budča Matej Fašang SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Jastrabá Zdenko Gális SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Bratislava Tomáš Dentico PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Damask Gruska PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Petra Hitková PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Petr Skalník PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Matej Vagač PS, SPOLU, Tím Vallo
ObecMenoZvolen/a za
Bratislava Iveta Daňkova PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Michal Drábik PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Roman Lamoš PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava František Bolgáč PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Monika Ďurajková PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Ivan Kraszko PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Lucia Štasselová PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Katarína Šimončičová PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Martin Ferák PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Robert Greizinger PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Ondrej Hrivňák PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Zuzana Magálová PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Miroslav Macko PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Michal Brat PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Jakub Vallo PS, SPOLU, Tím Vallo
ObecMenoZvolen/a za
Bratislava Pavol Troiak PS, SPOLU, Tím Vallo
ObecMenoZvolen/a za
Bratislava Libor Gula M.A. PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Viera Psotková PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Martin Ganz PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Stanislav Hrda PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Petra Hudáková PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Martin Vician PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Igor Polakovič PS, SPOLU, Tím Vallo
ObecMenoZvolen/a za
Bratislava Jozef Fischer PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Ivan Halmo PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Ľuboš Kačírek PhD. PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Drahan Petrovič PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Matúš Repka PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Branislav Sepši PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Pavol Škápik PS, SPOLU, Tím Vallo
Bratislava Vlado Mokráň PS, SPOLU, Tím Vallo
ObecMenoZvolen/a za
Lozorno Ladislav Krechňák SPOLU
Lozorno Slavomír Beleš SPOLU
Pernek Vratko Piruš SPOLU
Plavecký Štvrtok Radoslav Dynka SPOLU
Plavecký Štvrtok Soňa Zajíčková SPOLU
Plavecký Štvrtok Katarína Výletová SPOLU
Plavecký Štvrtok Pavel Hrica SPOLU
Plavecký Štvrtok Jana Jánošová SPOLU
Plavecký Štvrtok Margita Fischerová SPOLU
Rohožník Elena Šurláková SPOLU
Sološnica Peter Holič SPOLU
Jakubov Andrea Kubecová SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Dubová Ema Gavorníková SPOLU
Pezinok Pavol Rybár Oľano, Sas, SPOLU
Pezinok Ľubomír Uhlár Oľano, Sas, SPOLU
Šenkvice Matúš Parajka SPOLU
Vištuk Andrej Kukumberg SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Blatné Monika Korenčiová SPOLU
Chorvátsky Grob Dana Michálková SPOLU
Hamuliakovo Anna Paráková SPOLU
Hrubý Šúr Ladislav Kiss SPOLU
Miloslavov Milan Matušek SPOLU
Miloslavov Renáta Bačová SPOLU
Miloslavov Tatiana Cabalová SPOLU
Miloslavov Lucia Falbová SPOLU
Miloslavov Jarmila Grujbárová SPOLU
Miloslavov Ivan Húska SPOLU
Miloslavov Martin Majerech SPOLU
Rovinka Veronika Basta SPOLU, KDH
ObecMenoZvolen/a za
Baška Marián Bobrovský SPOLU
Baška Ľuboš Roštár SPOLU
Čečejovce Ladislav Dringuš SPOLU
Družstevná pri Hornáde Peter Kaľavský SPOLU
Kechnec Tibor Kaško SPOLU
Medzev Rajmund Antl SPOLU
Poproč Ján Spišák SPOLU
Ruskov Katarína Beblavá SPOLU
Sokoľ Juraj Vince SPOLU
Trstenné pri Hornáde Vladimír Dojčák SPOLU
Trstenné pri Hornáde Róbert Dojčák SPOLU
Trstenné pri Hornáde Radoslav Lukáč SPOLU
Veľká Lodina Karol Žiga SPOLU
Veľká Lodina Patrik Žiga SPOLU
Veľká Lodina Jozef Gábor SPOLU
Vyšný Medzev Július Fabián SPOLU
Vyšný Medzev Erich Eiben SPOLU
Vyšný Medzev František Revický SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Košice Eduard Valkovský KDH,SAS,SMK,NOVA, SPOLU
Košice Milan Baraník KDH, SAS, SME Rodina, SPOLU, SMK
Košice Monika Kokošková KDH, SAS, SME Rodina, SPOLU, SMK
Košice Magdaléna Galdúnová SPOLU, SMK, SAS, KDH
Košice Richard Kočiš SPOLU, SMK, SAS, KDH
Košice Jozef Borovský SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Košice Jana Rubická KDH,SAS,SMK,NOVA, SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Košice Daniel Antal SPOLU
Košice Maroš Kuruc SPOLU
Košice Stanislav Tkáč SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Drahňov Mária Kočišová SPOLU
Kaluža Jozef Jambor SPOLU
Lesné Martin Hakoš SPOLU
Palín Marek Janovčík SPOLU
Petrovce nad Laborcom Juraj Talnagy SPOLU
Trnava pri Laborci Alena Gejgušová 7
Tušická Nová Ves Michal Ivan SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Lipovník Július Berceli SPOLU
Pača Alena Sláviková SPOLU
Pača Mária Lenkeyová SPOLU
Plešivec Ondrej Skokan SPOLU
Rožňava Karol Kováč OKS, SaS, OĽANO, Nova, SPOLU, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska
Rožňavské Bystré Iveta Hlaváčová Ďurančíková SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Koromľa Pavol Kučmaš SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Harichovce Miroslav Sakáč SPOLU
Krompachy Dárius Dubiňák SPOLU
Krompachy Slávka Šmidová SPOLU
Krompachy Branislav Bocan SPOLU
Krompachy Stanislav Farkaš SPOLU
Letanovce Pavol Toporcer SPOLU
Letanovce Andrea Knižková SPOLU
Markušovce Vladimír Filinský SPOLU
Markušovce Františka Fullová SPOLU
Matejovce nad Hornádom Peter Kováč SPOLU
Spišská Nová Ves Adnan Akram KDH,OLANO,SPOLU,PS,OKS
Spišský Hrušov Stanislav Kavulič SPOLU
Spišský Hrušov Rastislav Šofranko SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Čerhov Juraj Rešetár SPOLU
Malé Ozorovce Ľubomir Varga SPOLU
Vojčice Ján Hazala SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Hurbanovo Angelika Hajníková SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Čaka Peter Blaškovič SPOLU
Levice Rastislav Kasan SPOLU
Podlužany Marián Mandrák SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Veľké Zálužie Ján Murín SPOLU
Veľké Zálužie Peter Cocher SPOLU
Veľké Zálužie Andrej Moravčík SPOLU
Veľké Zálužie Tomáš Tkáč SPOLU
Veľké Zálužie Ján Bédi SPOLU
Veľké Zálužie Daniela Hollá SPOLU
Veľké Zálužie Daniela Beličková SPOLU
Veľké Zálužie Jana Chňapeková SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Podhájska Jaroslav Václav SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Hájske Michal Horňák SPOLU
Šaľa Marek Molnár SPOLU
Tešedíkovo Peter Czakó SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Kuzmice Tibor Šimun SPOLU
Práznovce Michal Janček SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Volkovce Rastislav Frajka SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Banske Michal Ivančo SPOLU
Bystré Jozef Andrek SPOLU
Čierne nad Topľou Michal Dvorjak SPOLU
Hencovce Jaroslav Dudáš SPOLU
Hermanovce nad Topľou Andrea Kačkošová Ing. SPOLU
Jastrabie nad Topľou Jozef Tomko SPOLU
Nižný Kručov Milan Boroš SPOLU
Pavlovce Marek Molitoris SPOLU
Rafajovce Agáta Fedorová SPOLU
Remeniny Miroslav Pilát SPOLU
Sačurov Bartolomej Zubko SPOLU
Vranov Nad Topľou Vladimír Jenčko SPOLU
Vranov nad Topľou Igor Pribula SPOLU
Vranov nad Topľou Igor Čačko SPOLU
Vranov nad Topľou Eva Lenková SPOLU
Zlatník Milan Sciranka SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Frička Robert Bilý SPOLU
Frička Milan Čech SPOLU
Frička Juraj Čech SPOLU
Frička Jaroslav Čech SPOLU
Kobyly Ján Cebuľak SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Brestov Zdenko Fabini SPOLU
Humenné Ján Bača SPOLU, SaS, Oľano, Sme rodina, Strana občianskej ľavice, Strana práce, PS
Humenné Branislav Čekovský SPOLU, SaS, Oľano, Sme rodina, Strana občianskej ľavice, Strana práce, PS
Humenné Jozef Oľha SPOLU, SaS, Oľano, Sme rodina, Strana občianskej ľavice, Strana práce, PS
Ľubiša Patrik Hudák SPOLU
Nižné Ladičkovce Vladimír Desák SPOLU
Pakostov Ľubomír Cibulas SPOLU
Porúbka Antonia Fedáková SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Abrahámovce Jozef Roth SPOLU
Ihľany Miroslav Dunka SPOLU
Ihľany Jozef Dunka SPOLU
Ihľany Dušan Mišalko SPOLU
Ihľany Marek Mišalko SPOLU
Ihľany Igor Zemčák SPOLU
Mlynčeky Jaroslav Vojtaššák SPOLU
Mlynčeky Jaromír Zoričák SPOLU
Mlynčeky Bc. Antónia Makarová SPOLU
Stráne pod Tatrami Zuzana Sloveňáková SPOLU
Stráne pod Tatrami Ľubomíra Pitoňáková SPOLU
Veľká Lomnica Matej Šulej SPOLU
Vrbov Norbert Fassinger SPOLU
Žakovce Miroslav Kolodzej SPOLU
Žakovce Róbert Munka SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Domaňovce Marek Gonda SPOLU
Kurimany Marek Kamenický SPOLU
Spišský Hrhov Ján Kožuško SPOLU
Spišský Hrhov Milan Richtarčík SPOLU
Spišský Hrhov Milan Glevický SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Čabiny Ivan Mochnač SPOLU
Zbojné Vladimír Koblik SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Poprad Ondrej Kavka SPOLU, SaS, Oľano
Poprad Alena Madzinová SPOLU, SaS, Oľano
Poprad Ján Košťálik SPOLU, SaS, Oľano
Poprad Marian Saraka SPOLU, SaS, Oľano
Štrba Július Fabian SPOLU
Švábovce Juraj Šimko SPOLU
Švábovce Ján Brokeš SPOLU
Švábovce Martin Orolin SPOLU
Vernár Ľubomír Greňa SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Bzenov Pavel Luca SPOLU
Bzenov Miroslav Kušnír SPOLU
Bzenov Ľubomír Stofaník SPOLU
Bzenov Jozef Šoltis SPOLU
Bzenov Dominika Mikulová SPOLU
Chmeľov Radoslav Duda SPOLU
Dulova Ves Marián Spišák SPOLU
Prešov Richard Drutarovský SPOLU, PS, OKS
Šarišská Poruba Daniel Hovančák SPOLU
Šindliar Stanislav Imrich SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Ďačov Dominik Lazorík SPOLU
Jarovnice Ľubomír Trišč SPOLU
Krasna Lúka Marcela Bujňákova SPOLU
Krivany Matúš Urda SPOLU
Poloma Mária Genčúrová SPOLU
Sabinov Erik Radačovský SPOLU
Šarišské Dravce Pavol Blaščák SPOLU
Šarišské dravce Stanislav Mišenko SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Uličské Krivé Jana Čurhová SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Šarišské Jastrabie Ladislav Hnát SPOLU, Sas, Oľano, Nova, OKS
Šarišské Jastrabie Emil Dvorščák SPOLU, Sas, Oľano, Nova, OKS
Šarišské Jastrabie Rastislav Stašenko SPOLU, Sas, Oľano, Nova, OKS
ObecMenoZvolen/a za
Fijaš Pavol Petriľak SPOLU
Krajná Poľana Tatiana Kozáková SPOLU
Krajné Čierno Marián Vasilenko SPOLU
Kružlová Peter Grundza SPOLU
Príkra Adrián Čech SPOLU
Vagrinec Slavomír Krempaský SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Libichava Branislav Darmo SPOLU
Šišov Michal Godál SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Jablonka Pavol Halaš SPOLU
Krajné Pavol Kravárik SPOLU
Krajné Vladimír Malý SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Bzince pod Javorinou Miloš Jakubec SPOLU
Hôrka nad Váhom Juraj Nedbal SPOLU
Nové Mesto nad Váhom Tomáš Malec SPOLU
Nové Mesto nad Váhom Peter Bača SPOLU
Stará Turá Iveta Gavačová SPOLU
Stará Turá Richard Bunčiak SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Hradište Roman Pavlov SPOLU
Malé Kršteňany Zdenka Rolincová SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Považská Bystrica Michal Kolník SPOLU
Sverepec Tomáš Mitašík SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Bystričany Jozef Rybár SPOLU
Bystričany Marta Rybárová SPOLU
Diviaky nad Nitricou Marek Vajda SPOLU
Diviaky nad Nitricou Zdenka Gamanová SPOLU
Dolné Vestenice Veronika Bugajová SPOLU
Handlová Roderik Weissabel SPOLU
Horné Vestenice Andrej Foltán SPOLU
Koš Miroslav Žember SPOLU
Malá Čausa Anna Kollárová SPOLU
Malá Čausa Ladislav Mokrý SPOLU
Malinová Tibor Čavojský SPOLU
Nitrianske Rudno Milan Kútny SPOLU
Nitrianske Rudno Ľuboš Hronec SPOLU
Prievidza Helena Elza Dadíková SPOLU
Prievidza Vladimír Petráš SPOLU
Prievidza Natália Svítková SPOLU
Prievidza Ľuboš Jelačič SPOLU
Prievidza Zuzana Vrecková SPOLU
Prievidza Vladimír Revický SPOLU
Prievidza Július Urík SPOLU
Prievidza Peter Krško SPOLU
Prievidza Ľuboš Maxina SPOLU
Prievidza Juraj Ohradzanský SPOLU
Prievidza Renata Úradníčková SPOLU
Prievidza František Krško SPOLU
Prievidza Katarina Čičmancova SPOLU
Prievidza Dušan Magdin SPOLU
Ráztočno Ján Paukov SPOLU
Zemianske Kostoľany Miroslava Šurinová SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Lysá pod Makytou Ján Okrajek SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Ivanovce Vladimir Bulko SPOLU
Trenčianske Teplice Roman Krištof SPOLU
Trenčianske Teplice Jozef Raučina SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Veľká Paka Ivan Seňan SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Piešťany Michal Bezák SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Prievaly Pavol Holič SPOLU
Senica Peter Pastucha SPOLU
Senica Miroslav Tehlár SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Cífer Jana Bachratá SPOLU
Horné Orešany Oto Hodulik SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Makov Jozef Pavlík SPOLU
Makov Stanislav Gašparík SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Kysucký Lieskovec Lenka Mizerová SPOLU
Ochodnica Jaroslav Tarana SPOLU
Rudinka Karol Burger SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Pribylina Filip Benko SPOLU
Pribylina Ján Vrbičan SPOLU
Veterná Poruba Michaela Klocková SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Ďanová Katarina Móricová Krupcová SPOLU
Ďanová Ján Kapusta SPOLU
Sklabiňa Jozef Blizniak SPOLU
Sklabiňa Alžbeta Šupenová SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Krušetnica Jozef Dorušák SPOLU
Krušetnica Tomáš Makúch SPOLU
Krušetnica Peter Oleš SPOLU
Oravské Veselé Marian Sumega SPOLU
Oravské Veselé Juraj Ligoš SPOLU
Oravské Veselé Ján Sameliak SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Ružomberok Peter Štupák SPOLU
Ružomberok Vojtech Macko SPOLU
ObecMenoZvolen/a za
Lietava Jaromír Brezáni SPOLU
Lietava Petra Melišíková SPOLU
Rajecká Lesná Jaroslav Ligas SPOLU
Turie Peter Chupáň SPOLU
Žilina Martin Barčík SPOLU
hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.