PS/SPOLU začali zbierať podpisy na podporu Lex Haščák | SPOLU — občianska demokracia

PS/SPOLU začali zbierať podpisy na podporu Lex Haščák

Koalícia PS/SPOLU dnes v bratislavských uliciach odštartovala zber podpisov pod petíciu, aby verejným tlakom dosiahli prijatie Lex Haščák. Zbieranie podpisov sa spúšťa po celom Slovensku a prebieha aj online. Penta sa snaží rôznymi spôsobmi zabrániť prijatiu Lex Haščák, oproti moci peňazí sa PS/SPOLU rozhodli postaviť silný verejný tlak ľudí.

PS/SPOLU ostro nesúhlasia s vyradením Lex Haščák a ďalších opozičných návrhov z programu parlamentnej schôdze. Líder Michal Truban však povedal, že sa nevzdajú: “Poslanci sa včera pokúsili vyhnúť rokovaniu a hlasovaniu o  LEX HAŠČÁK, aby sa neukázalo pred voľbami, že musia poslúchať Pentu. Penta svoju moc a peniaze roky zneužíva proti verejnému záujmu – proti všetkým ľuďom, ktorí na Slovensku poctivo pracujú a platia dane. Je na čase im ukázať, že táto krajina nepatrí oligarchom – ale nám občanom. Že sa nenecháme oklamať, ani zastrašiť. Že je nás viac a že chceme férové Slovensko, na ktoré budeme hrdí. Dnes preto spúšťame zber podpisov za uzákonenie Lex Haščák. Podpisy budeme zbierať v uliciach aj na internete a tento boj nikdy nevzdáme.” 

Miroslav Beblavý si myslí, že Smer a Penta sa Lex Haščák aj tak nevyhnú, pretože ľudia si želajú obmedzenie moci finančných skupín. “Oligarchovia majú svoje figúrky, ale Slovensko má ľudí, ktorí si želajú zmenu. Hnedá koalícia len odďaľuje nevyhnutné. Spúšťame petíciu, aby im aj ľudia povedali, že chcú prijatie LEX HAŠČÁK,” zdôraznil.

Petíciu je možné podporiť online tu: https://progresivnespolu.sk/peticia

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.