PS/SPOLU príde do volieb do každého mesta a do každej dediny | SPOLU — občianska demokracia

PS/SPOLU príde do volieb do každého mesta a do každej dediny

Koalícia PS/SPOLU ide do volieb urobiť niečo, čo na Slovensku ešte žiadna politická sila nedokázala – do volieb navštívia kandidáti a viac ako tisícka dobrovoľníkov a dobrovoľníčiek každé mesto a dedinu na Slovensku – celkom 2890 obcí a miest. V týchto voľbách ide o veľa. Je to šanca odstaviť vládu mafie a oligarchov a zabrániť vzniku koalície s fašistami. PS/SPOLU chce preto obísť naozaj celé Slovensko, získať si pracovitosťou dôveru ľudí a presvedčiť ich, aby išli 29.2. voliť. 

Volebná kampaň sa v nasledujúcich dvoch týždňoch zmení na mobilizáciu voličov. Cieľom koalície PS/SPOLU jevýmena vlády mafie a oligarchov a zastavenie novej koalície mafie s fašistami.

“Vstúpili sme do politiky preto, aby sme priniesli zmenu. Máme obrovskú šancu odstaviť vládu mafie a fašistov a priniesť zmenu na Slovensko. Musíme ľudí dostať voľbám, a preto ideme urobiť niečo, čo sa na Slovensku v kampani ešte nikomu nepodarilo. Do volieb navštívime každú jednu dedinu, každú jednu obec,” povedal volebný líder PS/SPOLU Michal Truban.

Do dnešného rána navštívila počas kampane koalícia PS/SPOLU už 1560 obcí a miest na Slovensku. “Treba si to odpracovať a ukázať ľuďom, že vieme zamakať, a že takto budeme makať aj po voľbách. Sme mladá sila, ktorá verí na zmenu, má na ňu odvahu, riešenia a aj energiu. Na zmenu však potrebujeme dôveru ľudí a ideme si ju osobne vypýtať. Poďme do nich: do každého mesta, do každej dediny,” vyzval Truban.

Podľa programového lídra PS/SPOLU Miroslava Beblavého robí PS/SPOLU kampaň, aká tu ešte nebola. Od začiatku je postavená na ľuďoch. Koalícia PS/SPOLU je najlepšia v transparentnosti financovania a ako jediná aj aktívne zbiera peniaze od verejnosti. Majú tisíce malých darcov, ktorí im prispeli na kampaň, čo je zďaleka najviac zo všetkých strán.

“Naša kampaň stojí na zapojení dobrovoľníkov – bežných ľudí, ktorí chcú sami prispieť k zmene – máme ich už 1250. Do dnešného dňa sme prešli 1560 obcí od východu na západ. A trúfame si to dokončiť a prejsť zvyšných 1330. Ako jediní na to máme odvahu, energiu a dostatok mladej sily – ľudí, ktorí nám v tom pomôžu.”

Koalícia PS/SPOLU vytvorila regionálne tímy, ktoré budú koordinovať cesty po rôznych častiach Slovenska. Z Tyršovho nábrežia v Bratislave sa telemostom spojili lídri koalície s tímami v Oravskom Podzámku, Mužly a Spišskom Štvrtku. Po oznámení kampaňového cieľa sa dobrovoľníci a dobrovoľníčky koalície ihneď vybrali na cestu.

Dnes PS/SPOLU navštívia tieto obce a ich obyvateľov: Horná Lehota, Dolná Lehota, Bziny, Oravský Podzámok, Letanovce, Hrabušice, Spišský Štvrtok, Hôrka, Švábovce, Chľaba, Leľa, Salka, Kamenica nad Hronom, Kamenný Most, Kamenín, Chotin, Marcelova, Šrobárova, Modrany, Mudroňovo, Bátorove Kosihy, Nová Vieska, Medveďov, Kľúčovec, Číčov, Klížska Nemá, Veľké Kosihy, Zlatná na Ostrove, Iža, Patince, Radvaň nad Dunajom, Moča, Imeľ, Nesvady, Komoča, Palárikovo, Tvrdošovce, Jatov, Čalovec, Kameničná, Hubice, Oľdza, Čenkovce a Nový Život, Velka Paka, Macov, Blatna na Ostrove a Trnavka, Pata, Puste Sady, Zemianske sady, Šalgočka, Rumanovce.

Živý prenos z tlačovej konferencie si môžete pozrieť tu.

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.