Primárka a bývalá poslankyňa NR SR Andrea Letanovská vstupuje do strany SPOLU | SPOLU — občianska demokracia

Primárka a bývalá poslankyňa NR SR Andrea Letanovská vstupuje do strany SPOLU

Primárka oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny v Národnom onkologickom ústave a do apríla 2021 poslankyňa NR SR za stranu ZA ĽUDÍ Andrea Letanovská oznámila vstup do strany SPOLU. Odborníčka na zdravotníctvo patrila vo vládnej koalícii k najrešpektovanejším odborníčkam na reformu zdravotníctva. Bola tiež jednou z najhlasnejších kritičiek chaotických protipandemických opatrení Igora Matoviča, aj nekoncepčného riadenia rezortu zdravotníctva ministrom Marekom Krajčím. 

Predseda strany SPOLU Juraj Hipš privítal príchod doktorky Letanovskej ako mimoriadne skúsenej odborníčky z praxe, ktorá má priame skúsenosti tak z fungovania slovenského zdravotníctva, ako aj politiky. Podľa Hipša je Andrea Letanovská pre stranu SPOLU veľkou odbornou i ľudskou posilou. Doktorka Letanovská sa v strane SPOLU bude venovať príprave potrebných zdravotníckych reforiem s dôrazom na  stabilizáciu a zefektívnenie systému zdravotnej starostlivosti. Dlhodobým cieľom strany je zlepšenie dostupnosti a kvality zdravotnej  starostlivosti pre pacientov a zatraktívnenie zdravotníckeho povolania pre študentov a absolventov.

„Nutne potrebujeme zlepšiť plynulosť cesty pacienta. Keď chorý človek vstúpi do systému, jeho cesta za uzdravením musí byť plynulá, bez potkýňania sa medzi jednotlivými zložkami systému“ povedala v tejto súvislosti Andrea Letanovská

Doktorka Letanovská, ktorá sa v minulosti  podieľala aj na založení a rozbiehaní neziskovej organizácie LEAF podporujúcej talentované deti a mladých ľudí, pôsobila v parlamente ako členka Výboru NR SR pre zdravotníctvo. Podieľala sa  napríklad na rozšírení kompetencií študentov medicíny počas vypomáhania v testovacích centrách počas pandémie, spolu s ďalšími odborníkmi viedla verejnú diskusiu a iniciatívu, ktorá zabránila prijatiu návrhu zákona, ktorý mal sťažiť prístup žien k umelému prerušeniu tehotenstva a iniciovala poslanecký prieskum v NCZI po úniku osobných údajov poistencov. Počas pôsobenia vo výbore so svojím tímom pripravila návrhy reformu postgraduálneho vzdelávania lekárov a reformu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Oba návrhy boli ponúknuté MZ SR.

„Pandémia naplno odhalila vážne problémy nášho zdravotníctva. Je to oblasť, ktorá potrebuje odborné a systémové zmeny. Populistické sľuby a statusy na sociálnych sieťach nám lepšie zdravotníctvo nikdy neprinesú. Preto strana SPOLU aj vďaka Andrei Letanovskej  pripravuje konkrétne návrhy opatrení, legislatívnych zmien a reforiem na zlepšenie zdravotníctva, . Namiesto chaosu a populizmu chceme prinášať  konkrétne riešenia pre občanov, záchranárov, zdravotné sestry aj lekárov,“ vyhlásil predseda strany SPOLU Juraj Hipš

Po príchode poslanca NR SR Miroslava Kollára v apríli 2021 oznámila strana SPOLU ďalšie personálne zmeny, ako aj posilňovanie svojej členskej základne a tímu spolupracujúcich odborníkov. SPOLU má ambíciu postupne spájať stredové a občiansko-demokratické politické sily a budovať širšiu politickú alternatívu proti mafii, extrémizmu, ale aj chaosu a antisystémovému populizmu súčasnej vládnej koalície. 

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.