Od 1577 ľudí sme dostali dary 54773 EUR. Ako jediná strana máme výraznú podporu od malých darcov | SPOLU — občianska demokracia

Od 1577 ľudí sme dostali dary 54773 EUR. Ako jediná strana máme výraznú podporu od malých darcov

Financovanie kampane pomocou malých darcov je jedným z ukazovateľov silnej podpory voličov. Na Slovensku sa podaril úspešný online fundraising len niekoľkým kandidátkam a kandidátom. Ján Lunter, Matúš Vallo, Zuzana Čaputová, europoslanci PS/SPOLU získali množstvo drobných príspevkov a dokázali aj skutočne priniesť zmenu. Týmto úspechom sa teraz môže pochváliť aj koalícia PS/SPOLU. 

“Ak sú ľudia ochotní darovať vlastné ťažko zarobené peniaze na zmenu, ktorú si želajú, je to pre nás jasný a silný signál, že sú našimi skalnými podporovateľmi, ktorí budú presviedčať aj svoje okolie. Za túto obrovskú dôveru sa chcem poďakovať 1577  ľuďom, ktorí nám darovali do 100 EUR. Dokázali sme od nich vyzbierať až 54 773 EUR.” Počet darov koalícia PS/SPOLU sledovala za obdobie 1.11.2019 az 10.2.2020.

Koalícia PS/SPOLU má už 1236 zaregistrovaných dobrovoľníkov, ktorí samostatne chodia po Slovensku, roznášajú naše noviny, oslovujú ľudí v uliciach alebo im klopú na dvere. Sú medzi nimi výrazne zastúpení aj darcovia, ktorí súhlasili aj s ďalšou podporou PS/SPOLU.

Miroslav Beblavý zdôraznil, že koalícia PS/SPOLU je v týchto voľbách jediná, ktorá prejavila seriózny záujem o dary verejnosti. “Žiadna iná strana nemá kampaň na online fundraising ako my. A keď sa pozriete na výsledky z transparentných účtov, je vidieť priepastný rozdiel medzi PS/SPOLU a ostatnými stranami. Za nami je druhou stranou KDH s 24 darcami. V týchto voľbách sme jediná strana, ktorá svoju kampaň financuje s finančnou podporou od drobných darcov. Náš mediánový dar je 30 EUR,” hovorí programový líder koalície.

Dnes koalícia PS/SPOLU spúšťa poslednú fundraisingovú výzvu pre ľudí, aby pomohli zmene v cieľovej rovinke. Volebný líder Michal Truban ich poprosil o pomoc: “Voľby sú blízko a každý dar môže byť rozdielom vo výsledku, preto Vás chceme poprosiť o pomoc. Naším cieľom je vyzbierať ďalších 100 000 EUR. Peniaze budú využité nielen na kampaň, ale keď dostaneme šancu a zabojujeme o dobrý výsledok, tak budeme môcť presadiť náš odvážny program BOD ZLOMU. Pridajte sa k nám na darujem.progresivnespolu.sk,” dodal.

Tu je mapa rozloženia našich drobných darcov, ktorí sú z celého Slovenska.

Na tomto odkaze je tabuľka porovnania darcov a darovaných súm koalície PS/SPOLU s ostatnými stranami.

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.