Nestrieľajte vlkov, vyzýva europoslanec Wiezik | SPOLU — občianska demokracia

Nestrieľajte vlkov, vyzýva europoslanec Wiezik

Už vo štvrtok sa rozhodne o kvótach na lov vlka pre nadchádzajúcu sezónu. Europoslanec Michal Wiezik pripomína ministrovi poľnohospodárstva, aby nepodľahol tlaku poľovníkov.

Medzirezortná pracovná skupina vo štvrtok 15. októbra rozhodne o kvótach na odstrel vlka v sezóne 2020/21. Europoslanec Michal Wiezik zo strany SPOLU vyzýva ministra poľnohospodárstva, aby sa strieľanie vlkov zastavilo.  “Vlk dravý dlhodobo mierni africký mor ošípaných a je nenahraditeľný predátor voľne žijúcich kopytníkov. V súčasnosti neexistuje objektívny dôvod pre jeho lov, nie je dôvod na realizáciu trofejového mamonu,” hovorí Wiezik o pozitívnych dopadoch vlka na ekosystém.

S výzvou na zastavenie lovu vlka sa v septembri obrátilo na ministra deväť slovenských europoslancov. Mičovský vyjadril súhlasné stanovisko s nulovými kvótami, v posledných dňoch sa však k lovu vyjadroval zmierlivejšie. Argumentoval predchádzaniu škôd na stádach oviec. 

“Ministra prosím, aby v postoji voči lovu vlka nekľučkoval. Ak chce zabrániť poklesu ovcí, je potrebné podporiť efektívnu ochranu stád a kúpu ovčiarskych psov. Ide to aj bez olova,” dopĺňa Wiezik.

Europoslanec za stranu SPOLU pripomína, že za zákaz lovu vlka sa postavilo 31 mimovládnych organizácií a petíciu podporilo 51 000 občanov. “Ministrovi vyjadrujem opätovné povzbudenie a podporu zavedenia nulovej kvóty vlka dravého. Želám mu, aby vo štvrtok pracovná skupina pre stanovenie podmienok lovu a určenie kvóty lovu vlka dravého rozhodla v prospech toľko očakávanej celoročnej ochrany tohto charizmatického druhu a ducha horských lesov,” dodáva na záver Michal Wiezik

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.