Náš príbeh | SPOLU — občianska demokracia

Príbeh SPOLU

Prečítajte si, ako vznikla strana
SPOLU - občianska demokracia

2016

Po parlamentných voľbách v roku 2016 sme spolu s Katarínou Macháčkovou a Simonou Petrík dodržali predvolebný sľub ľuďom a napriek ponúkanému ministerskému kreslu sme nevstúpili do Ficovej vlády.

Náš program – spravodlivý štát, fungujúce školstvo a zdravotníctvo a pevné miesto Slovenska v Európe – sme sa rozhodli presadzovať ako poslanci opozície. Pridali sa k nám Jozef Mihál a Viera Dubačová s Otom Žarnayom. Spolu sme si dali za cieľ vytvoriť stranu, ktorej sa dá dôverovať. Politika je pre nás vážna vec a chceme priniesť zmenu štýlu, ktorým sa na Slovensku robí.

2017

17. novembra 2017 sme ohlásili začiatok zberu podpisov pre vznik strany. Vďaka stovkám ľudí, ktorí nám pomáhali po celom Slovensku, sa nám za 3 týždne podarilo vyzbierať 18 000 podpisov.

2018

SPOLU – občianska demokracia vznikla v januári 2018. Po prvých pár mesiacoch sme mali stovky členov zo všetkých okresov Slovenska. V apríli sa k nám pridal ekológ a filmár Erik Baláž. Zelená krajina sa stala jednou z našich programových priorít.

V novembri 2018 nás čakala prvá skúška – komunálne voľby. SPOLU sme získali 358 poslancov a 19 starostov. Bolo to pre nás potvrdením, že to, čo robíme, má zmysel. Ľudia chcú zmenu.

2019

Skutočnú zmenu dokážu zaistiť len najlepšie pripravení. Vo februári 2019 sme sa spojili do koalície s Progresívnym Slovenskom, aby sme túto zmenu viedli. Cesta k spravodlivejšiemu, zdravšiemu a vzdelanejšiemu Slovensku je v spolupráci.

Ako koalícia sme kandidovali 14 kvalitných kandidátov vo voľbách do Európskeho parlamentu a v máji 2019 sme sa stali prvým politickým subjektom, ktorý porazil stranu Roberta Fica. Trvalo to 12 rokov. V Európskom parlamente Slovensko dnes zastupujú 4 poslanci koalície PS a SPOLU.

2020

Začiatkom roka 2020 nás čaká tá najťažšia skúška – parlamentné voľby. V koalícii do nich ideme naplno. Chceme vyhrať. Nie preto, aby sme si pomastili egá, ale preto, lebo vieme a chceme pracovať na skutočných problémoch, ktoré trápia ľudí – na nízkych mzdách, chátrajúcom zdravotníctve, nekvalitnom školstve či na zastavení drancovania našich lesov aj v najvzácnejších rezerváciách. Ponúkame na ne poctivé riešenia, aby sme ukázali, že sme najlepšie pripravení slúžiť ľuďom a spravovať štát. Slovensko potrebuje výsledky, nie reči. Máme odvahu prevziať túto zodpovednosť a chuť pracovať pre lepší život na Slovensku.

Poďte do toho s nami
S úctou,

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.