Sme SPOLU - občianska demokracia

SPOLU - občianska demokracia začala vznikať po voľbách 2016, keď sa Miroslav Beblavý, Katarína Macháčková a Simona Petrík nenechali kúpiť Smerom, dodržali svoje slovo voličom a nevstúpili do Ficovej vlády. Odvtedy sa k nám pridali ďalší spoľahliví ľudia - najväčší odborník na dane a odvody Jozef Mihál, ekológ a ochranár Erik Baláž alebo aktivistka Viera Dubačová a Biela vrana Oto Žarnay. Riešime skutočné problémy Slovenska ako sú nízke mzdy, chátrajúce zdravotníctvo, nekvalitné školstvo a drancovanie našich lesov aj v najvzácnejších rezerváciách. Máme skoro 1000 členov vo všetkých 79 okresoch Slovenska.

Našimi hlavnými témami sú:

 

 

 

 

Po parlamentných voľbách som dodržal sľub voličom a nevstúpil do vlády so Smerom. S Jožom Mihálom sme založili SPOLU, keď sme pochopili, že nielen Fico, ale aj súčasná opozícia potrebuje
alternatívu.

Presadil som aj tzv. Beblavého percento, vďaka ktorému desaťtisíce ľudí šetria na hypotéke stovky eur ročne.

Dlhodobo sa venujem odvodom, dôchodkom a materskej a pomáham ľuďom po celom Slovensku sa v týchto témach zorientovať.

Roky ma hnevá, ako zle je nastavený náš daňový, odvodový a sociálny systém. Do politiky som vstúpil preto, aby som to zmenil.  Presadil som, aby postupne mohli ísť na materskú obaja rodičia, čo každý rok využívajú tisíce otcov.