Na konci kampane Truban a Beblavý vyzvali voličov, aby poslali do parlamentu silné PS/SPOLU | SPOLU — občianska demokracia

Na konci kampane Truban a Beblavý vyzvali voličov, aby poslali do parlamentu silné PS/SPOLU

Koalícia PS/SPOLU verí, že voliči si v sobotu vyberú zmenu. Podľa volebného lídra Michala Trubana Slovensko bude potrebovať silné PS/SPOLU, aby nevznikla výrazne konzervatívna vláda, ale boli rovnovážne zastúpené liberálne a stredové názory.

“Som si istý, že zmena na Slovensko po sobote príde, že spoločne mafiu a korupciu porazíme. Pre zdravú rovnováhu však bude dôležité, aby mal kto zastupovať moderné európske hodnoty, stredové a liberálne názory,” povedal Truban.

Koalícia PS/SPOLU robila kampaň inak, ako je v slovenskej politike bežné. Kampaň bola vyhodnotená ako najtransparentnejšia, získali zďaleka najviac malých darcov (1903), ktorí prispeli sumou takmer 200-tisíc EUR. V kampani bola koalícia neustále v kontakte s ľuďmi –  s pomocou 1250 dobrovoľníkov 13 000 krát zaklopali na dvere, zorganizovali 500 anketovaní v uliciach, pri ktorých oslovili 200 000 ľudí. Zorganizovali 300 diskusií vrátane 25 SHOW ZLOMU. 

PS/SPOLU naplnili navštíviť v kampani každú jednu dedinu a každé jedno mesto na Slovensku, dokopy 2 890 obcí na Slovensku. “Prešli sme celé Slovensko, boli sme všade. Dokázali sme to preto, že v PS/SPOLU sa spojili ľudia, ktorí majú energiu a odvahu robiť veľké veci. Spojili sme Slovensko v kampani a chceme ho spájať aj po voľbách,” povedal Truban. Svoj cieľ dokonca prekonali a navštívili aj obce za slovenskými hranicami – 4 maďarské obce, obce v Českej republike, na Ukrajine a v Rakúsku. 

Programový líder Miroslav Beblavý kampaň v regiónoch ukončil v Môlči, obci pri Banskej Bystrici, ktorá bola poslednou z 2 890 obcí na Slovensku.  “Boli sme všade. Dali sme do toho všetko a takto chceme robiť aj po voľbách. Voliči sa môžu spoľahnúť, že budeme vždy tvrdo pracovať a prinášať odvážne riešenia,” povedal Beblavý.

Podľa M. Beblavého koalícia PS/SPOLU sa postavila oligarchom,  na námestiach sa postavila extrémistom, v parlamente mafiánskej vláde, ktorá sa do poslednej chvíle na nezákonnej schôdzi snažila korumpovať voličov. “ Od predstavenia nášho silného programu v septembri až po boj v parlamente do poslednej chvíle pred voľbami sme jasne stáli za našimi hodnotami a ani raz  sme neuhli. V slovenskej politike sme mladá sila, ktorá pomôže zmeniť Slovensko,” uzavrel M. Beblavý.

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.