Minister dopravy sľúbil Jurajovi Hipšovi, že na južnej železničnej trase zavedie občerstvenie | SPOLU — občianska demokracia

Minister dopravy sľúbil Jurajovi Hipšovi, že na južnej železničnej trase zavedie občerstvenie

Predseda strany SPOLU odovzdal ministrovi balík prvej pomoci cestujúceho vlakom – ekologický obal na desiatu, hrnček na kávu a antistresovú loptičku. Zhodli sa na tom, že železničná trasa Bratislava-Zvolen-Košice potrebuje zlepšenia. Od nového roka by malo byť vo vlakoch k dispozícii mobilné občerstvenie. 

Minister dopravy Andrej Doležal prijal výzvu predsedu strany SPOLU Juraja Hipša a spoločne sa previezli vlakom na trase Bratislava-Zvolen-Košice. Tá trpí viacerými nedostatkami, ktoré si vyskúšali na vlastnej koži. “Aj napriek tomu, že bol vo vlaku pán minister, išli sme ako vždy. Meškali sme pol hodinu, stáli sme v poli a mali zabalenú desiatu. Káva žiadna,” povedal Juraj Hipš, ktorý ocenil, že to nebola zinscenovaná propagačná jazda, ktorú bežný cestujúci nezažijú. Predseda strany SPOLU odovzdal ministrovi darčeky: ekologický obal na desiatu, hrnček na kávu a antistresovú loptičku pre prípad hodinových meškaní vlaku.

“Plne chápem, že za zlý stav železníc nemôže nový minister. To sme si vysvetlili. Očakávam ale, že ministerstvo predloží reálny plán, ako ide veci zlepšiť. Radi podáme pomocnú ruku,” vysvetľuje predseda strany SPOLU.

Jedným z prvých zlepšení by malo byť zavedenie mobilného občerstvenia. To doteraz na trase Bratislava-Zvolen-Košice nebolo, rovnako ako chýbajú reštauračné vozne. Pre cestujúcich to znamená hodiny vo vlaku bez možnosti zakúpiť si pitie či jedlo. “Minister a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký mi medzi Kozárovcami a Levicami prisľúbili, že v novom roku občerstvenie k dispozícii bude” dodáva Hipš.

S ministrom sa zhodli, že železničná doprava by mala byť jednou z priorít s ohľadom na znižovanie emisií. “Ľudia na Slovensku si zaslúžia, aby mohli cestovať vlakmi dôstojne. Ak chceme, aby uprednostnili ekologickejší vlak pred autami, treba zlepšiť ich úroveň,” doplnil Martin Pekár, odborník strany SPOLU na dopravu. 

Spoločná cesta vlakom vznikla ako reakcia na medializovanú výzvu predsedu strany SPOLU, ktorý na trase Zvolen-Bratislava cestuje vlakom pravidelne. Po jednej zo skúseností s niekoľkohodinovým meškaním vyzval ministra, aby si cestu vyskúšal spolu s ním. Minister výzvu prijal a taktiež sľúbil odpovedať na otázky verejnosti, ktoré prostredníctvom Facebooku zozbieral Juraj Hipš a odovzdal ich ministrovi Andrejovi Doležalovi. 

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.