MATOVIČOV DAŇOVÝ BONUS JE PODVOD NA ĽUĎOCH | SPOLU — občianska demokracia

MATOVIČOV DAŇOVÝ BONUS JE PODVOD NA ĽUĎOCH

Predseda strany SPOLU Miroslav Kollár – dnes pre Pravdu o Matovičovej atómovke, ktorá rozkladá koalíciu aj už beztak rozsypané verejné financie:

„Plne podporujem adresnú pomoc tým ľuďom, ktorí sú reálne v dôsledku inflácie ohrození chudobou. Ale na mnohé takéto skupiny vládny „protiinflačný“ balíček zabúda a Matovičov plošný daňový bonus je akurát nástroj na to, ako obrať o peniaze tých, čo ich potrebujú a dať ich tým, ktorým ich až tak netreba. Načo je daňový bonus deťom Igora Matoviča, Borisa Kollára či nás, poslancov parlamentu? Keď budú mestá a obce, ktorým tieto peniaze zoberie, musieť atvárať škôlky, vypínať verejné osvetlenie a zvyšovať dane z nehnuteľnosti?

Igor Matovič chce opäť raz byť fešák, ktorý ľuďom jednou rukou rozdáva peniaze, čo im druhou rukou vyťahuje z vrecka. Myslí si, že keď tou druhou, predĺženou rukou budú primátori a starostovia, bude on z obliga a hnev ľudí sa obráti proti nim. Ja si skôr myslím, že viac dôvery budú mať občania k svojim primátorom a starostom, ktorých poznajú, a nie k už dnes najnepopulárnejšiemu slovenskému politikovi.

Ak chceli robiť prorodinnú politiku, mali rýchlo dokončiť reformu verejnej správy a nechať mestá, obce a kraje, aby sa postarali o dobrý život ľudí, ktorí v nich žijú. Tvrdé dáta potvrdzujú, že čím decentralizovanejšia krajina, tým lepší a blahobytnejší život.“

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.