Ľudia prispeli na kampaň PS/SPOLU sumou takmer 200-tisíc eur | SPOLU — občianska demokracia

Ľudia prispeli na kampaň PS/SPOLU sumou takmer 200-tisíc eur

V utorok sa skončí druhá výzva, ktorou koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU požiadala verejnosť o príspevok na volebnú kampaň. Cieľom bolo získať 200 000 EUR. Zatiaľ 1 903 darcov poslalo 2 344 darov v sume 195 794 €. Predsedovia strán hovoria, že aj takých spôsobom sa posilňovať dôveru ľudí v politiku. Podporu darcov vnímajú ako silný záväzok.

Podľa PS/SPOLU je financovanie kampane pomocou malých darcov jedným z ukazovateľov podpory voličov. Na Slovensku sa táto stratégia zatiaľ vyplatila Jánovi Lunterovi, Matúšovi Vallovi, Zuzane Čaputovej, aj europoslancom zvoleným za PS/SPOLU. Všetci v kampani stavili na podporu bežných ľudí.

“Ak sú ľudia ochotní darovať vlastné ťažko zarobené peniaze, je to pre nás silný signál, že si želajú zmenu a veria, že ju dokážeme priniesť. Zároveň sú to ľudia, ktorí sú aktívni, chcú na zmene pracovať, sú ochotní zapojiť sa a pomôcť presvedčiť aj svoje okolie. Za túto obrovskú dôveru sa chcem poďakovať 1 903 ľuďom, ktorí nám darovali už 195 794 EUR,” uviedol líder koalície PS/SPOLU Michal Truban. Počet darov koalícia PS/SPOLU sledovala za obdobie od novembra 2019 až dodnes.

Miroslav Beblavý zdôraznil, že koalícia PS/SPOLU je v týchto voľbách jediná, ktorá prejavila seriózny záujem o dary verejnosti. “Nikto iný nemá kampaň na online fundraising. Keď sa pozriete na výsledky z transparentných účtov, je vidieť priepastný rozdiel medzi PS/SPOLU a ostatnými. V týchto voľbách sme jediní, kto kampaň financuje aj s podporou drobných darcov,” hovorí programový líder koalície. Vďaka tejto podpore dokáže koalícia PS/SPOLU ako nový subjekt konkurovať stranám, ktoré už dostávajú príspevky od štátu.

Ľudia môžu na kampaň PS/SPOLU prispieť ešte do zajtra na https://darujem.progresivnespolu.skS pozdravom,

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.