Koalícia PS/SPOLU predstavila Tím zlomu | SPOLU — občianska demokracia

Koalícia PS/SPOLU predstavila Tím zlomu

Koalícia PS/SPOLU dnes predstavila kandidátku pre voľby do Národnej rady SR. “Dáme do toho všetko. Zmenu na Slovensku prinesú len politici, ktorí vedia spolupracovať, ktorí sa vedia spojiť. Máme odvážne riešenia a energiu bojovať o víťazstvo. Musíme poraziť zlo, ktoré tu vládne. Slovensko môže byť férová krajina, na ktorú budeme všetci hrdí,” povedal volebný líder koalície Michal Truban.

M. Truban pripomenul, že nositeľom zmien v slovenskej politike v posledných rokoch je práve koalícia PS/SPOLU. Jej kandidáti uspeli v komunálnych voľbách, Zuzana Čaputová zvíťazila v prezidentských voľbách, následne koalícia PS/SPOLU vyhrala tohotoročné európske voľby. 

“Zmenu na Slovensku prinesú len politici, ktorí vedia spolupracovať, a ktorí sa vedia spojiť. Som nesmierne rád, že presne takíto ľudia sa spojili v koalícii dvoch strán Progresívne Slovensko a SPOLU. Keď sa pozriem a našu kandidátku, vidím tím, ktorý spolupracuje, tím, ktorý prinesie na Slovensko zmenu, vidím TÍM ZLOMU!,” zdôraznil volebný líder M. Truban.

“Každé jedny voľby sme počúvali to isté. Vraveli nám, že to nepôjde. Vraveli tiež, že nemáme hovoriť na rovinu, čo si myslíme. Ale úprimnosť bola vždy jediná cesta ako skutočne zmeniť Slovensko. Veríme tomu aj teraz, keď našu krajinu čakajú zlomové voľby. Máme program zásadných riešení – Bod zlomu, máme odvážnych a vytrvalých ľudí – Tím zlomu. A máme chuť ukázať, že sa to dá,” dodáva M. Truban.

Programový líder koalície Miroslav Beblavý uviedol, že v piatok vyšlo ďalšie odhalenie, kde sa minister financií a generálny prokurátor so smiechom rozprávajú o obrovskom podvode. “Boli toho plné správy, ale zajtra pôjde život ďalej. Nikoho to už nešokuje. Slovensku vládne skepsa. Ľudia stratili vieru v to, že spravodlivosť funguje,”  povedal M. Beblavý, ktorý je na kandidátke číslo dva. 

Mali by sme vraj viac kričať. Ku každej kauze organizovať 10 tlačoviek a vytmavovať každý deň Ficovi všetky jeho škandály. Ale ja nechcem kričať. Chcem vyhrať. Aby sme to tu zmenili. Počúvam totiž ľudí. A tí to všetko vidia. Len veľmi neveria, že to niekto dokáže zmeniť. Máme 90 dní na to, aby sme ich nadchli a presvedčili, zdôraznil M. Beblavý. Podľa neho ľudia vedia, že Slovensko dnes potrebuje zásadné a odvážne opatrenia. 

Tretie miesto na kandidátke PS/SPOLU má Erik Baláž, ekológ a aktivista, ktorý s priateľmi zachránil vzácne ekosystémy Tichej a Kôprovej doliny pred vyťažením. Ochrana životného prostredia je dôležitou súčasťou Bod zlomu. “Hrdosť na Slovensko často odvodzujeme od krásy našej prírody. Po tejto hrdosti však šliapu tí, ktorí kvôli ziskom pár vyvolených životné prostredie ničia,” povedal. Podľa neho na Slovensku vyrastá generácia, ktorá chce chrániť okolie, dýchať čistý vzduch, mať zdravotne nezávadné potraviny a vodu. “Ako jediná skutočne zelená koalícia zabojujeme za ochranu lesov, riek, ovzdušia a prispôsobíme naše hospodárstvo a energetiku nevyhnutných zmenám. Vieme, ako na to,” dodal E. Baláž.

Štvrtou na kandidátke je Irena Bihariová. Narodila sa v chudobnej rómskej rodine a nechce,  aby o ľudských osudoch rozhodovalo len šťastie. Túži po férovej spoločnosti: “Tieto skúsenosti vo mne vypestovali potrebu stáť na barikáde, keď treba zabojovať za férovosť a dôstojnosť obyčajných ľudí,” zdôraznila. Podľa nej je najdôležitejšou úlohou je dať Slovensku nádej, že môžeme byť férovou krajinou pre všetkých občanov a občianky. “Potrebujeme nadchnúť spoločnosť k ideálom, ktoré sa nevyčerpajú voľbami. Verím, že dokážeme byť krajinou, v ktorej sú odlišnosti súčasťou spoločnej identity. Verím v Slovensko slobodné, rôznorodé, sociálne a súdržné. Verím, že spoločne tú zmenu dokážeme priniesť,” vyhlásila I. Bihariová.

150. miesto na kandidátke bude mať Jana Dubovcová, ktorá stelesňuje svojim životom a prácou odvahu a vytrvalosť charakteristickú pre celý Tím zlomu. Programové zameranie na ekológiu zastupuje na kandidátke 11 ekológov, environmentalistov a aktivistov za životné prostredie. Medzi prioritami PS/SPOLU sú vzdelávanie a zdravotníctvo a odráža to aj kandidátka – za koalíciu bude kandidovať 11 učiteľov a expertov na vzdelávanie a 7 zástupcov zdravotníckych profesií. Na kandidátnej listine Koalície PS/SPOLU je 52 žien.

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.