Kategórie

Koalícia PS a SPOLU vedie najkontaktnejšiu a najintenzívnejšiu kampaň do európskych volieb

Foto: Tomáš Halász

Kandidáti a dobrovoľníci Koalície Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia vedú najkontaktnejšiu a najintenzívnejšiu kampaň do Európskych volieb, aby zaujali proeurópskch voličov, ktorých je na Slovensku väčšina a presvedčili ich o zmysluplnosti účasti na voľbách.

Podľa manažérov kampane Martina Vavrinčíka a Ľubomíra Ondrejkoviča majú kandidáti a dobrovoľníci Koalície PS a SPOLU v pláne počas kampane osobne osloviť 40 000 ľudí, a to nielen vo veľkých mestách, ale boli už aj v Šali, Hlohovci, Zvolene, Humennom, Piešťanoch, Sabinove, Pezinku, Senici a ďalších.  „Naši kandidáti každý deň stoja s dobrovoľníkmi na viacerých miestach nielen v Bratislave aj po celom Slovensku, ponúkajú ľuďom kávu, predstavujú sa im a hovoria s nimi o Európskej únii. Politika sa nedá robiť bez kontaktu s ľuďmi a zatiaľ máme na kampaň veľmi dobrú odozvu,“ povedal Vavrinčík.

Kampaň sa v máji z ulíc presunie priamo k prahom bytov a domov. Vysokú účinnosť door-to-door kampane pri mobilizácii si už koalícia overila pri kampani Matúša Valla. „Koalícia PS a SPOLU plánuje rozsiahlu door-to-door kampaň, na ktorej sa zúčastnia kandidáti, lídri PS a SPOLU a stovky dobrovoľníkov,“ povedal Ondrejkovič, podľa ktorého sa kampaň musí prispôsobiť nižšej účasti. „Nemá zmysel mať v týchto voľbách priveľa billboardov alebo roznášať letáky. Ak pôjde voliť len každý piaty volič, ide o plytvanie. Preto by mala byť úspešná európska kampaň čo najviac kontaktná, cielená a mobilizačná,“ uzavrel.

Súčasťou kampane koalície bude aj Skutočne európSKa tour po mestách, na ktorej poukážu kandidáti na dvojitú kvalitu života a zmeny, ktoré chcú presadiť pre skutočne európske Slovensko:

  • 11.5. - Bratislava
  • 13.5. - Trnava
  • 14.5. - Trenčín
  • 15.5. - Prievidza
  • 16.5. - Žilina
  • 17.5. - Banská Bystrica
  • 20.5. - Košice
  • 21.5. - Prešov

Okrem dlhodobých aktivít má koalícia v pláne viacero jednodňových akcií: 1. mája si pripomenú lídri strán, kandidáti, členovia a sympatizanti 15 rokov Slovenska v EÚ, a to v Košiciach, kde sme zorganizovali spoločné upratovanie a predstavenie kandidátov. 4. mája vystúpime na Bradlo pri spomienke na Milana Rastislava Štefánika. 19. mája organizujeme pre sympatizantov a okoloidúcich Skutočne európSKy piknik v Sade Janka Kráľa. Kandidáti budú navštevovať aj miesta, kde budú s občanmi fandiť našim hokejistom počas majstrovstiev sveta.

Každý zo 14 kandidátov má pritom svoju vlastnú menšiu kampaň a kampaňový tím. Napríklad Jozef Mihál do volieb obíde Slovensko so 73 prednáškami o materskej, ktoré prepája s informáciami o Európskej únii. Michal Šimečka je momentálne na behu cez skutočne európSKe Slovensko, Simona Petrík sa stretáva s rodičmi na ihriskách a na talk shows v materských centrách.