Koalícia PS/SPOLU poďakovala voličom aj dobrovoľníkom a vyzvala k ďalšiemu spájaniu síl do parlamentných volieb | SPOLU — občianska demokracia

Koalícia PS/SPOLU poďakovala voličom aj dobrovoľníkom a vyzvala k ďalšiemu spájaniu síl do parlamentných volieb

Lídri PS a SPOLU Michal Truban a Miroslav Beblavý poďakovali za volebný výsledok dobrovoľníkom aj voličom. Zo stretnutí s ľuďmi v kampani cítili dopyt po spájaní síl a vyzvali Andreja Kisku na obnovenie rokovaní, aby našli model budúcej spolupráce do parlamentných volieb.

Koalícia PS a SPOLU získala vo voľbách do Európskeho parlamentu 20,11% hlasov a 4 mandáty poslancov. V Európskom parlamente zasadne odborník na európsku a zahraničnú politiku Michal Šimečka, ekológovia Michal Wiezik a Martin Hojsík a expert na EÚ a vysokoškolský učiteľ Vladimír Bilčík.

Miroslav Beblavý a Michal Truban dnes poďakovali všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa zapojili do kampane, všetkým 198 225 voličom Koalície PS a SPOLU, ktorí ukázali, že chcú zmenu, ako aj všetkým ľuďom, ktorí prišli voliť v Európskych voľbách, aby ukázali, že im záleží na jasne proeurópskej orientácii krajiny. “Ďakujeme stovkám dobrovoľníkov, ktorí stáli na uliciach, rozdávali letáky, hovorili s ľuďmi, klopali na dvere. Ďakujeme všetkým 14 kandidátom, ktorí viedli unikátnu, veľmi osobnú kampaň, ktorá u nás nemá obdoby. A vďaka patrí najmä voličom, ktorí prišli a ukázali, že chcú skutočne európske Slovensko. Všetci výrazne prispeli k nášmu víťaznému výsledku,” povedali.

Podľa Michala Trubana voľby opäť vyhrala úprimnosť. “Rovnako ako v prezidentských voľbách a voľbách primátora ľudia ocenili, že sme s nimi o Európskej únii hovorili pravdivo, na rovinu a bez strašenia. Slovensko potrebuje zmenu, a my im túto zmenu chceme priniesť.”

Miroslav Beblavý a Michal Truban víťazný výsledok pripisujú najmä schopnosti spolupráce, ktorú počas ciest po Slovensku ľudia najviac oceňovali. Obaja lídri vyzvali prezidenta Andreja Kisku, aby obnovili spoločné rokovania o spolupráci. “Ľudia vnímali pozitívne hlavne to, že sme sa spojili v mene vyššieho cieľa. Verím, že to podobne vnímajú aj vznikajúce politické projekty, najmä strana Andreja Kisku. Slovensko sa potrebuje posunúť dopredu, a to sa nestane, pokiaľ nebudeme spolupracovať. Radi by sme preto zopakovali ponuku, ktorá už odznela – chceme, aby sa Andrej Kiska stal súčasťou rokovaní o predvolebnej koalícii do parlamentných volieb,” povedali Beblavý s Trubanom.

Miroslav Beblavý výsledok vníma s veľkou pokorou. “Našich štyroch európskych poslancov čaká veľa práce, budú mať neľahkú úlohu – priniesť európske dianie na Slovensko a pomôcť urobiť zo Slovenska skutočne európsku krajinu. Na tom musíme pracovať od prvého dňa,” uzavrel.

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.