Komunálne voľby so SPOLU

Máme radosť, že ste sa spolu so 650 kandidátmi a kandidátkami rozhodlí ísť do volieb so SPOLU - občianskou demokraciou. Je to naozaj úctyhodný počet kandidátov a kandidátiek na stranu, ktorá ide do volieb po prvýkrát. Aj keď to nebudeme mať jednoduché, tešíme sa na výsledky volieb, ktoré prebehnú 10. novembra. Pripravili sme pre vás všetko, čo bolo v našich silách, aby ste v nich uspeli.

 • Grafické podklady pre kandidáta

  Pripravili sme pre vás sériu grafických podkladov, ktoré budete môcť použiť pre vytvorenie si vlastných vizuálov v jednotnom štýle SPOLU. Ide o podklady pre tvorbu vašich billboardov, letákov, postov na sociálnej sieti a pod. V súbore sa nachádzajú vizualizácie jednotlivých grafík, ale aj zdrojové súbory vo formáte .psd, ktoré si budete môcť pretvoriť s použitím vašich textov a fotografií do vlastnej podoby. Pre úpravu podkladov je potrebný program Adobe Photoshop.

  Po stiahnutí nájdete v priečinku grafický manuál pre kandidátov. Ten vysvetľuje používanie jednotlich grafických podkladov a typov písma, ktoré k úprave súborov potrebujete. Prosíme o dodržiavanie jednotlivých usmernení.

  V prípade otázok a nejasností ohľadom používania balíku vizuálnej identity kontaktuje nášho kolegu Janka emailom na: jan.jamriska@stranaspolu.sk

  Stiahnite si VIZUÁLNU IDENTITU
 • WEB KANDIDÁTA

  Okrem vizuálnej identity sme pre vás pripravili šablónu webu pre komunálneho kandidáta. Pokiaľ nemáte skúsenosť s vytváraním vlastného webu, pozrite si návod, ako ho pripraviť.

  Podklady k webu:

  - predpripravená inštalácia Wordpress
  - návod pre inštaláciu a nastavenie

  Demo webu na ukážku: WEB KANDIDÁTA SPOLU

  Náhľad na web
 • KOMUNÁLNA AKADÉMIA

  V priebehu posledných mesiacov sme zorganizovali sériu prednášok Komunálnej akadémie v niekoľkých mestách po celom Slovensku. Cieľom bolo informovať kandidátov o náležitostiach komunálnych volieb a poskytnúť vám užitočné rady, ktoré v kampani môžu využiť. Pozrite si jednotlivé prednášky našich lektorov a nechajte sa inšpirovať.

  Všeobecné nástroje kampaňovania a vedenie komunálnej kampane
  lektor – Matej Bučko, komunikačné oddelenie BBSK

  https://www.youtube.com/watch?v=JamJ74f4S4c

  Stiahnite si prezentáciu Ako viesť kampaň

  Online nástroje vedenia politickej kampane
  lektor – Matúš Záhradník, konzultant v oblasti komunikácie a online marketingu

  https://www.youtube.com/watch?v=k3XSQal7gTw

  Stiahnite si prezentáciu Online komunikácia regionálnych kandidátov

  Legálne náležitosti, povinnosti a obmedzenia kandidátov, tipy a triky
  lektor – Veronika Ľahká, právnička mesta Prievidza

  https://www.youtube.com/watch?v=jl1gR25sGBU

  Stiahnite si prezentáciu Zákonné náležitosti kandidatúry
 • KOMUNÁLNY MANUÁL

  Vďaka 20 odborníkom SPOLU na samosprávy sme vytvorili Komunálny manuál, ktorý vám poradí ako viesť úspešnú kampaň a ako sa popasovať s problémami, s ktorými sa obce a mestá stretávajú najčastejšie. Ide o najkomplexnejšiu publikáciu tohto typu a my vám ju ponúkame zdarma.

  Prečítajte si KOMUNÁLNY MANUÁL 

  Mali by ste záujem o tlačenú verziu Komunálneho manuálu? Ozvite sa nám.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na: komunal@stranaspolu.sk