Juraj Hipš je novým predsedom SPOLU | SPOLU — občianska demokracia

Juraj Hipš je novým predsedom SPOLU

25. 4. sa konal historicky prvý elektronický snem politickej strany na Slovensku. Členky a členovia SPOLU – občianska demokracia volili nové vedenie. Predsedom sa stal Juraj Hipš, podpredsedami Erik Baláž, Jaroslava Lukačovičová a Pavel Macko, ktorý kandidoval aj na predsedu strany. Juraj Hipš zvíťazil s novou víziou pre stranu, ktorá by mala byť zelená, proeurópska a založená na hodnotách liberálnej demokracie.

SPOLU bude zelenou stranou. Neznamená to, že sa budeme venovať len ochrane životného prostredia. Plnohodnotnými témami bude rovnako vzdelávanie, ekonomika, rodinná politika, bezpečnosť aj spravodlivosť.

Zelená téma a ochrana životného prostredia bola našou prioritou od samého začiatku a ľudia v európskych aj parlamentných voľbách ukázali, že sú pre nich zelené témy prioritné. Zelenú politiku chápeme nielen ako ochranu životného prostredia, ale širšie ako zlepšenie kvality života, zdravia, udržateľnú ekonomiku, inovatívne vzdelávanie a rovnosť medzi mužmi a ženami.

“Niektorí nás považovali za mŕtvu stranu. Mýlili sa. Tak ako z mŕtveho dreva vyrastá silný a životaschopný les, rovnako to bude so stranou SPOLU. Nebude to umelý monokultúrny porast, ale silná, autentická a životaschopná politická strana.”

Juraj Hipš, predseda SPOLU

SPOLU si zvolilo nových členov a členky predsedníctva:
Viera Dubačová
Luciá Štasselová
Martin Pekár
Pavel Nechala

Členom predsedníctva ex offo je aj europoslanec Vladimír Bilčík.

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.