Fico a Kotleba budú mať v parlamente svadbu, PS/SPOLU vyzvalo poslancov, aby to zastavili | SPOLU — občianska demokracia

Fico a Kotleba budú mať v parlamente svadbu, PS/SPOLU vyzvalo poslancov, aby to zastavili

Mimoriadna schôdza národnej rady je podľa PS/SPOLU zúfalý pokus vlády podplatiť pred voľbami voličov a zachrániť sa. Bude to politická svadba medzi fašistami a smeráckou mafiou. PS/SPOLU preto vyzvalo všetkých poslancov – opozičných aj koaličných, aby do tejto pasce nepadli a nestali sa svedkami na najhoršej svadbe v histórii Slovenska. 

Michal Truban považuje zvolanie mimoriadnej schôdze a schvaľovanie balíčkov pre voličov za predvolebnú korupciu a nie pomoc ľuďom. Na to mala koalícia 4 roky a nevyužila ju. “Vláda Petra Pellegriniho včera prerazila dno vlastného zúfalstva. Je to posledný pokus vlády mafie a oligarchov udržať sa pri moci. Dali to na šmejdov, ktorí sa pokúšajú oklamať ľudí, aby kúpili predražené hrnce. Nedovoľme zúfalcom zruinovať Slovensko. Nenechajme sa uplatiť,” povedal.

Podľa Michala Trubana je potrebné, aby si svoju individuálnu zodpovednosť a poslanecký sľub pripomenuli jednotliví poslanci NRSR. “Vyzývame poslancov parlamentu, aby nepadli do ich pasce a nestali sa svedkami na svadbe mafiána a fašistu. Nedovoľte, aby svadba začala.”

Miroslav Beblavý, ktorý včera oznámil podanie trestného oznámenia na členov Pellegriniho vlády, nechce zostať len pri vyvodzovaní zodpovednosti, ale chce celej schôdzi zabrániť. “Nestačí im, že urobili zo Slovenska mafiánsku Sicíliu, oni potrebujú ešte dva týždne pred voľbami urobiť zo Slovenska Grécko. Pellegrinimu, Ficovi a Dankovi sa nepodarí zruinovať Slovensko nekrytými výdavkami, keď budú na to sami. Preto potrebujú v parlamente podporu fašistov či ďalších poslancov. Vyzývame preto poslancov parlamentu, aby sa nenechali vlákať na svadbu Fica s Kotlebom,” vyzval Beblavý.

Michal Truban a Miroslav Beblavý pozvali na utorok ľudí pred parlament, aby prišli a ukázali smerákom a fašistom, že sa nenechajú uplatiť. Koalícia PS/SPOLU a jej poslanci nebudú v utorok na schôdzi, ale budú tiež stáť na Námestí A. Dubčeka pred parlamentom spoločne s ľuďmi. Chcú tak ukázať, že sa nenechajú pred voľbami uplatiť prázdnymi sľubmi, na ktoré nikto nevyčlenil peniaze. 

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.