Naša práca v Európskom parlamente | SPOLU — občianska demokracia

Naša práca v Európskom parlamente

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavili vo voľbách do Európskeho parlamentu. Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU – občianska demokracia sa umiestnila na prvom mieste. Získali sme 20,11 % hlasov a štyri poslanecké mandáty. Potvrdil sa tak trend z komunálnych a prezidentských volieb – ľudia chcú zmenu. Úlohou našich europoslancov je priniesť európske dianie na Slovensko a svojou prácou prispieť k tomu, aby bolo skutočne európskou krajinou. 

Stranu SPOLU – občianska demokracia reprezentujú vo frakcii EPP Vladimír Bilčík a Michal Wiezik. Progresívne Slovensko je zastúpené vo frakcii ALDE poslancami Michalom Šimečkom a Martinom Hojsíkom. 

VLADIMÍR BILČÍK

Poslanec Európskeho parlamentu vo výbore pre Občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci (LIBE)

Expert na európsku a zahraničnú politiku. V Európskom parlamente sa zaoberá zahraničnou politikou, ktorá bude bezpečnostnou garanciou aj pre Slovensko. Z parlamentu chce zároveň prispieť k zlepšeniu stavu slovenského školstva a zabojovať o lepšie podmienky pre slovenských vinárov. Zistite o Vladimírovi viac.

Kontaktujte Vladimíra:

vladimir.bilcik@europarl.europa.eu

Facebook

MICHAL WIEZIK

Poslanec Európskeho parlamentu vo výbore pre Životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín (ENVI)

Ekológ, vedec a pedagóg. Dlhodobo rokov bojuje za zachovanie prírodného dedičstva na Slovensku a za odvrátenie rizík ohrozujúcich podmienky života v Európe a na svete. V Európskom parlamente bude v tejto práci pokračovať. Venuje sa najmä témam životného prostredia a ochrany prírody. Zistite o Michalovi viac.

Kontaktujte Michala:

michal.wiezik@europarl.europa.eu

Facebook

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.