NAŠA PRÁCA V EURÓPSKOM PARLAMENTE

Ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavili vo voľbách do Európskeho parlamentu. Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia sa umiestnila na prvom mieste. Získali sme 20,11% hlasov a štyri poslanecké mandáty. Potvrdil sa tak trend z komunálnych a prezidentských volieb - ľudia chcú zmenu.

Stranu SPOLU reprezentujú vo frakcii European People's Party Vladimír Bilčík a Michal Wiezik. Našich europoslancov teraz čaká neľahká úloha - priniesť európske dianie na Slovensko a pomôcť urobiť zo Slovenska skutočne európsku krajinu.

Vladimír Bilčík

Je členom predsedníctva SPOLU - občianska demokracia, popredným odborníkom na európsku politiku a medzinárodné vzťahy a pedagógom na Univerzite Komenského, kde vzdelával stovky študentov o Európskej únii. Ako vedec 20 rokov pôsobí v Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku, kde skúmal napríklad fungovanie rozšírenej EÚ, Východné partnerstvo či brexit. Od roku 2014 pôsobí ako odborný garant projektu Café Európa, série diskusných podujatí o Európskej únii, v rámci ktorej diskutoval s občanmi Slovenska o európskej politike v každom kúte Slovenska. Študoval v USA na Swarthmore College, magisterský titul získal na Oxforde vo Veľkej Británii a doktorát na Katedre politológie FiF UK. Plynule komunikuje anglicky a nemecky a dohovorí sa po rusky, francúzsky a španielsky.

Sledujte Vladimírovu prácu:

Facebook | Instagram | TwitterBlog Denník N

Michal Wiezik

Docent Wiezik je ekológom, vedcom a pedagógom na Katedre aplikovanej ekológie na Fakulte ekológie a environmentalistiky Technickej univerzity vo Zvolene, kde osem rokov pôsobil na poste prodekana pre vedu. V SPOLU - občianskej demokracii spolupracuje na tvorbe programu pre zelenú krajinu. V roku 2018 pripravoval stratégiu pre ochranu lokality svetového prírodného dedičstva UNESCO Karpatské bukové pralesy. V súčasnosti sa podieľa na príprave konceptu prírodného turizmu na Slovensku. V európskom parlamente sa bude venovať najmä témam životného prostredia a ochrany prírody. Hovorí po anglicky a nemecky, dohovorí sa po poľsky, španielsky a rusky.

Sledujte Michalovu prácu:

Facebook | Instagram | Blog SME