Danko môže najrýchlejšie zrušiť svoju daň z jedla schválením zákona koalície PS a SPOLU | SPOLU — občianska demokracia

Danko môže najrýchlejšie zrušiť svoju daň z jedla schválením zákona koalície PS a SPOLU

Európska komisia dnes stopla Dankovu daň z jedla. Andrej Danko potvrdil, čo sme dávno hovorili a rozhodol sa ju zrušiť tiež. Nemusí však špekulovať s predkladaním vlastného návrhu. Koalícia PS a SPOLU mu navrhuje najrýchlejšie riešenie –  schválenie už  predloženého poslaneckého návrhu zákona Jozefa Mihála (SPOLU) a Martina Poliačika (PS), ktorý navrhuje daň zrušiť, je príležitosťou pre vládu, aby čo najrýchlejšie zastavila ďalšiu medzinárodnú hanbu pre Slovensko.

Osobitný odvod pre niektoré obchodné reťazce z dielne SNS prispel v januári tohto roka k rekordnému rastu cien potravín v slovenských obchodoch. Dankova daň na potraviny tak má najtvrdší vplyv na najchudobnejšie skupiny obyvateľov. Podľa Európskej komisie je tiež v rozpore s pravidlami fungovania EÚ.

Poslanec PS Martin Poliačik dnes privítal pozastavenie účinnosti tohto zákona zo strany Európskej komisie. “Dávame Andrejovi Dankovi príležitosť na reparát, zrušenie jeho dane z potravín prostredníctvom schválenia nášho zákona je najrýchlejším riešením tejto situácie.

Koalícia PS a SPOLU chce poslaneckým návrhom zákona čo najrýchlejšie zabrániť ďalšiemu zvyšovaniu cien potravín a zároveň znížiť pre Slovensko riziko úhrad škody obchodníkom.

Podľa podpredsedu SPOLU Jozefa Mihála, ktorý je tiež kandidátom Koalície PS a SPOLU do Európskeho parlamentu, “peňaženky ľudí na Slovensku chránia pravidlá EÚ lepšie ako predseda slovenského parlamentu aj s jeho siláckymi rečami a nepremyslenými nápadmi, ktorými nám v Európe robí hanbu.

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.