Čo bude daľej? | SPOLU — občianska demokracia

Čo bude daľej?

SPOLU – občianska demokracia, vstupuje do náročného obdobia. Meniť Slovensko z pozície mimoparlamentnej strany bude ťažká práca. Nástup novej vlády však predstavuje nespochybniteľné zlepšenie situácie oproti doterajšej korupčnej koalícii SMER-SNS-Most, preto ho treba podporiť a pomôcť zmene na Slovensku. SMER a Kotlebovci budú predstavovať ohrozenie právneho štátu aj z opozície.

SPOLU však vzniklo aj kvôli nespokojnosti s fungovaním vtedajších opozičných strán, ktoré dnes novú vládu vytvárajú. Stále veríme, že Slovensko potrebuje proeurópsku a nepopulistickú politickú stranu. 200 000 ľudí to vedelo už v týchto parlamentných voľbách. Najdôležitejšia je vôľa – nevzdávame to, budeme rozhodne pracovať a bojovať.  

Z nášho volebného programu s Progresívnym Slovenskom si už dnes vládna koalícia vyberá myšlienky – Lex Haščák, podpora investigatívnej žurnalistiky. Teší nás to a hlásime sa k tomu. Ak s nami bude ktokoľvek chcieť konzultovať návrhy zákonov, sme pripravení. Pre presadzovanie konkrétnych návrhov SPOLU budeme oslovovať jednotlivé strany, členov vlády a poslancov a spolupracovať s nimi. Ak sa objavia návrhy v rozpore s našim programom alebo hodnotami, budeme proti nim vystupovať verejne i neverejne.

SPOLU je stále silná partia — odborníkov a ľudí zapálených pre lepšiu politiku. Našu stranu sme vybudovali od nuly. Máme európskych poslancov a poslancov v samospráve. Máme zabezpečené základné financovanie.

Nikdy sme neboli zakladaní ako strana funkcionárov a oportunistov a veríme, že naše odhodlanie pracovať pre Slovensko vydrží.

Čoskoro si zvolíme nové vedenie a celý orgán predsedníctva, ktoré predstaví aj novú víziu fungovania SPOLU – občianska demokracia.

Držte nám palce. Nevzdávame to, pokračujeme SPOLU.

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.