Cieľ navštíviť každú obec a mesto sa koalícii PS/SPOLU do volieb podarí | SPOLU — občianska demokracia

Cieľ navštíviť každú obec a mesto sa koalícii PS/SPOLU do volieb podarí

Presne pred týždňom koalícia PS/SPOLU oznámila, že uskutoční kampaň, akú ešte Slovensko nezažilo. Sľúbili, že do volieb navštívia každú jednu obec na Slovensku – celkom 2890. Týždeň pred voľbami sa zdá, že sa im to podarí. PS/SPOLU hlási, že im chýba už len 472 obcí.

Volebný líder PS/SPOLU Michal Truban to hodnotí ako úspech a potvrdenie faktu, že koalícia má za sebou podporu ľudí. “Povedali sme, že ideme do nich – do každého mesta a do každej dediny. Kampaň si ideme odmakať. Prejsť doslova celé Slovensko sa doteraz nikomu inému nepodarilo. My si veríme, lebo naše strany nie sú len o lídroch a pár kandidátoch ale stoja na podpore bežných ľudí,” povedal. 

Koalícia sa v kampani môže oprieť o pomoc 1250 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok. “Naši podporovatelia nám venujú to najcennejšie – svoj čas. Spolu s kandidátmi klopú na dvere, rozprávajú sa s ľuďmi, rozdávajú letáky, organizujú diskusie či lepia plagáty. Neskutočne tvrdo makajú a takto isto chceme aj my makať pri zmene Slovenska,” dodal Truban.

PS/SPOLU v navštívených obciach rozdávajú letáky, či vylepujú predvolebné plagáty. Okrem množstva menších diskusií zorganizovali šnúru 25 večerných podujatí pod názvom Show Zlomu. Koalícia tiež na Slovensko priniesla v zahraničí bežný, ale u nás stále netradičný, formát podomovej kampane – klopú ľuďom osobne na dvere. “Spočiatku sme sa báli, či nás ľudia nebudú odháňať, ale reakcie sú prevažne pozitívne. Ľudia hovoria o tom, čo ich trápi, a pýtajú sa na to, ako to chceme zmeniť. Teší ma, že naše riešenia ich dokážu presvedčiť, aby nás volili,” uviedol programový líder koalície Miroslav Beblavý.
Koalícia PS/SPOLU priebežne dopĺňa navštívené obce na mapu, ktorá je umiestnená na webovom sídle PS/SPOLU. K navštíveným miestam dopĺňa postupne aj fotografie.

Mapu je možné nájsť tu.

Video o cestách našich dobrovoľníkov po Slovensku si môžte pozrieť tu.

hore

Používaním tohto webu súhlasíte so súbormi cookies. Viac o používaní súborov cookie.